МЕНЮ


16 жовтень 2015 - 14:28

Про них завжди пам’ятатимуть


У переддень Дня захисника України – свята, яке ми відзначаємо 14 жовтня в день свята Покрови Пресвятої Богородиці водночас із Днем українського козацтва, секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський зустрівся з родинами загиблих учасників антитерористичної операції у східних областях України.

Очільник міста вручив родинам загиблих героїв відзнаки виконавчого комітету міської ради І і ІІ ступенів та матеріальну допомогу сім’ям воїнів, які не повернулися з війни. Так, посмертно були нагороджені відзнакою міської ради та її виконавчого комітету І ступеня Юрій Коваленко та Сергій Сенчев. Відзнакою ІІ ступеня – Олег Безкровний, Сергій Бульдович, Олександр Шмалько та Сергій Крикунов. Матеріальну допомогу від міської влади Іван Марковський передав Тетяні Росовській, дружині загиблого воїна Віктора Карнауха, та Наталії Шмалько – дружині Олександра Шмалька.

– Міська громада завжди пам’ятатиме найкращих своїх синів, які поклали життя на вівтар цілісності та незалежності нашої держави, – сказав очільник міської влади під час церемонії нагородження.

Після описаної зустрічі її учасники відвідали військово-меморіальне кладовище на вулиці Ушакова, де вихованці Кіровоградської школи-інтернату – ліцею "Сокіл" склали присягу кадетів. Кіровоградські кадети – це нове покоління майбутніх захисників України. Сьогодні вони рівняються на подвиг, який здійснили їхні земляки, воїни-герої, що відважно стали на захист незалежності та територіальної цілісності нашої держави на сході країни, у зоні антитерористичної операції.

– Я, вступаючи до лав кадетів, урочисто присягаю українському народові завжди бути йому вірним і відданим, готуватися обороняти Україну, захищати її суверинітет, – такі слова пролунали на священному для кожного кіровоградця місці.

У церемонії посвяти ліцеїстів у кадети взяли участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та секретар міської ради Іван Марковський. Вони разом з кадетами, рідними загиблих учасників АТО, бойовими побратимами героїв поклали квіти до пам’ятного знака на честь полеглих в антитерористичній операції воїнів. Наприкінці церемонії посвячення в кадети ті пройшли врочистим маршем перед гостями свята.

Того ж дня рідні полеглих на сході України, представники обласної і міської влади, зокрема Іван Марковський та Олександр Чорноіваненко, військовослужбовці кіровоградських підрозділів, студентська та учнівська молодь поклали квіти до могил загиблих під час проведення АТО на Алеї почесних військових поховань Рівненського кладовища та інших кіровоградських цвинтарях.

– Немає шляхетнішої місії, ніж захищати свій народ. У всі часи це було справою честі та гідності мужніх людей, справжніх патріотів своєї країни, святим обов’язком кожного громадянина, – наголосив під час мітингу на Рівненському кладовищі секретар міської ради. – Ми схиляємо голови перед нашими земляками-героями, які мужнім кроком увійшли у безсмертя. Вічна пам’ять та слава всім воїнам, які віддали життя за наше право вільно жити на своїй землі.

В урочистому мітингу на Алеї почесних військових поховань Рівненського кладовища взяли участь і кіровоградські кадети, які щойно склали присягу. Вони продекламували вірш, присвячений захисникам рідної землі: "Не владний час війни затерти слід, І вдячна пам’ять вічно буде жити, Як кров бійця, живі палають квіти, На тлі печальних мармурових плит…"

А наступного дня, 14 жовтня, у Шкільному мікрорайоні учні ЗОШ № 16, вихованці дитячо-юнацького клубу "Гірник", юні таланти з музичних і спортивних шкіл, хореографічних колективів творчо і з любов’ю привітали своїх дідусів, татусів, братів, усіх мешканців мікрорайону зі святом, яке символізує незламний дух українського народу і його волю до свободи.

– День захисника України – святий для кожного з нас день, – сказав, звертаючись до кіровоградців, Іван Марковський, який був присутнім на святкуванні. – Сьогодні ми звіряємо всі свої вчинки з діями тих, хто зі зброєю в руках на сході України боронить незалежність країни. Наше завдання – охопити піклуванням родини тих, хто пожертвував життям за нашу свободу, допомогти воїнам, які повернулися із цієї війни, і пам’ятати про полеглих…

Майданчик у дворі на вулиці Зінченка, 5 місцевий люд заповнив ущерть. Кожен виступ супроводжувався оваціями, а юних артистів і професійних солістів Вікторію Делістьянову і Олексія Козачинського довго не відпускали зі сцени. Колег-гірників, більшість з яких проживає саме в Шкільному мікрорайоні, привітав зі святом директор Інгульської шахти Равіль Агліулін. Дуже сподобався глядачам виступ уславлених майстрів гирьового спорту – багаторазового чемпіона України, Європи і світу Сергія Шевченка та чемпіона України серед юніорів Олександра Дроздова. Усі охочі з допомогою спеціалістів місцевої бібліотеки-філії міської централізованої бібліотечної системи могли долучитися до виготовлення ангелочків-оберегів для учасників АТО. Найменші учасники свята досхочу поз’їжджали з велетенської надувної гірки і награлися на дитячих атракціонах. Завершив свято блискучий виступ нашого міського професійного духового оркестру.

Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40118 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua