МЕНЮ


1 серпень 2014 - 12:39

Про покусаних собаками, хворобу Лайма та якість питної води


Санітарно-епідемічна ситуація в області нині є відносно стабільною: спалахів кишкових інфекцій та харчових отруєнь у навчальних закладах, закладах оздоровлення дітей та дорослих, а також захворювань, пов’язаних із вживанням неякісних продуктів, об’єктами нагляду та питною водою не зареєстровано.

На цьому наголосив на зустрічі з журналістами начальник головного управління Держсанепідслужби в Кіровоградській області головний державний санітарний лікар області Сергій Протас і розповів про діяльність служби протягом першого півріччя нинішнього року.

За його словами, за цей час по медичну допомогу звернулося близько 900 осіб, яких покусали тварини, отримало вакцинацію більше 140 осіб (торік покусаних тваринами було 2149 осіб, призначено курс щеплень проти сказу 322 потерпілим). Єдиний захист від сказу – антирабічне щеплення, яке потрібно робити якомога раніше.

За перше півріччя 2014 року зареєстровано чотири випадки хвороби Лайма (за весь минулий рік було шість випадків цього захворювання). Інфікування людей сталося на відпочинку в Кіровограді, Знам’янському й Олександрівському районах та в Чернівецькій області. За результатами досліджень виявлено кліщів, уражених бореліями, на території Онуфріївського району. За словами Сергія Протаса, з огляду на зростання кількості випадків укусів кліщами та реєстрацію місцевих випадків хвороби Лайма, а також через поширення лептоспірозу є необхідність дезінсекції та дератизаційної обробки територій, у перш чергу об’єктів відпочинку, оздоровлення, громадського харчування, турбаз, кемпінгів, які знаходяться в межах лісопаркових зон.

Сергій Протас також наголосив, що майже щодня спеціалісти служби проводять обстеження стану двох – трьох об’єктів децентралізованого водопостачання. За перше півріччя обстежено 637 індивідуальних та 740 громадських криниць. Під час обстежень проводять відбір води з них. З початку року для лабораторних досліджень відібрано вже 917 зразків води із індивідуальних та 639 – із громадських криниць. Із них не відповідали вимогам нормативної документації за вмістом нітратів 583 і 450 зразків відповідно. Для попередження метгемоглобінемії (ця смертельно небезпечна хвороба, як правило, уражує дітей до трьох років) головні державні санітарні лікарі відповідних територій винесли 327 постанов про обмеження використання води для пиття з 383 колодязів, де виявлені перевищення норм.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42114 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua