МЕНЮ


8 липень 2011 - 11:13

Про ринки, пам’ятники, колодязі та майбутні тарифи на тепло


Кіровоград ввів податок на нерухомість

Депутати міської ради внесли доповнення до рішення міської ради про встановлення місцевих податків і зборів, запровадивши з 1 січня 2012 року податок на нерухоме житлове майно. Його платитимуть лише власники тих квартир, житлова площа яких становить більше 120 кв. метрів, і будинків, площа котрих перевищує 240 кв. метрів. Коли норма набере чинності, власникам квартир із житловою площею до 240 квадратів доведеться викласти 1 відсоток від мінімальної зарплати за метр. Стільки ж і господарям будинків, площа яких становить до 500 кв. метрів. За більшу житлову площу до місцевого бюджету щорічно йтимуть 2,7 відсотка за кв. м. (Детальніше про це читайте на 5 стор.).

Кожен пам’ятник поставлять на баланс

Не менш вагомим було питання і про забезпечення захисту, збереження та утримання пам’яток археології, історії й монументального мистецтва, розташованих на території обласного центру. На жаль, сьогодні майже всі пам’ятки в Кіровограді не мають свого господаря (балансоутримувач є тільки у пам’ятника радянським артилеристам "Катюша"). Як наслідок, чимало з них – у незадовільному стані. За інформацією виконуючої обов’язки начальника відділу культури та туризму міської ради Анни Назарець, у першу чергу потребують ремонту пам’ятник євреям – жертвам фашизму, пам’ятник героям громадянської та Великої Вітчизняної воєн, могила героя вітчизняної війни 1812 року Г.Емануеля, пам’ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини та інші. Міська рада своїм рішенням доручила відділу культури і туризму до вересня 2011 року визначити балансоутримувачів пам’яток археології, історії та монументального мистецтва, розташованих на території Кіровограда, й зобов’язати їх постійно здійснювати захист, збереження, утримання, відповідне використання, консервацію, реставрацію, ремонт, реабілітацію цих пам’яток.

Громадські колодязі почистять

Чи не вперше за всю історію сесійних засідань до місцевих обранців звернувся головний державний санітарний лікар Кіровограда Іван Касьяненко з приводу критичної ситуації зі станом громадських колодязів. Про актуальність цієї проблеми свідчить той факт, що у Кіровограді близько 30 відсотків населення користується водою із громадських колодязів. Практично усі вони мають високий рівень забруднення нітратами (вживання такої води смертельно небезпечне для дітей віком до трьох років), підлягають санітарному очищенню та дезінфекції. З початку нинішнього року фахівцями санітарно-епідеміологічної служби зі 100 працюючих громадських колодязів відібрано зразки води для лабораторного дослідження. Вони показали, що 92 відсотки проб колодязної води не відповідають Державним санітарним нормам. Виділених 150 тисяч гривень на покращення санітарно-технічного та санітарно-гігієнічного стану колодязів у Кіровському районі міста явно недостатньо. Та й то частина цих грошей пішла на погашення боргів за проведені роботи у минулому році. У Ленінському районі запланована сума коштів становить понад 78 тисяч гривень. Але їх з урахуванням повернення боргів за минулі роки катастрофічно замало. Тому депутати погодились із пропозицією негайно вирішити проблему із фінансуванням робіт щодо санітарно-технічного стану колодязів, адже в деяких віддалених мікрорайонах міста, де відсутнє централізоване водопостачання, такі джерела є єдиною можливістю забезпечення населення питною водою. Голови Кіровської та Ленінської районних у місті Кіровограді рад повинні вжити невідкладних заходів щодо покращення санітарно-технічного стану колодязів, провести їх ремонт, очищення та дезінфекцію води до першого жовтня цього року. А там, де відповідні роботи здійснити практично неможливо, встановити таблички "Вживання колодязної води заборонено" та забезпечити повномасштабне інформування населення щодо непридатності використання цієї води.

Школу №35 не перейменовуватимуть

Депутати скасували рішення виконавчого комітету міської ради про перейменування школи №35.

– Історія з перейменуванням ЗОШ №35 набула широкого резонансу не лише в Кіровограді, а й на всеукраїнському рівні, – прокоментував ситуацію наступного дня на прес-конференції секретар міської ради Ігор Волков. – Відмінивши рішення виконкому, ми повернулись на стартовий рівень у цьому питанні й маємо спокійно і зважено донести громаді важливість впровадження інклюзивної освіти.

Кадрові зміни у виконкомі

Депутатський корпус своїм рішенням вніс зміни до персонального складу виконавчого комітету міської ради, а саме: зі складу виконавчого комітету Кіровоградської міської ради шостого скликання виведено Павла Штутмана, про що той написав відповідну заяву. Членом виконавчого комітету затверджено виконавчого директора організації роботодавців Кіровоградської області Юрія Демця. Саме на цій кандидатурі наполягав сам Павло Леонідович, з чим погодився і міський голова, а після нетривалого, але бурхливого обговорення – і депутати міської ради.

Звільнили від орендної плати через тарифи

Каменем спотикання для народних обранців стало питання щодо звільнення від орендної плати ДП "Кіровоградтепло" ТОВ ЦНТІ УНГА. Думки з цього приводу спочатку розділилися. Частина депутатів наголошувала на тому, що тепловики включають орендну плату в свої розрахунки тарифу на тепло для населення, тож звільнення підприємства від неї дозволить на цю складову тариф не підвищувати. Крім того, незважаючи на те, платить підприємство за оренду чи ні, із міського бюджету доводиться перераховувати 20 відсотків від нарахованої суми ПДВ, а це – чималі кошти. Інші депутати вимоги орендарів назвали шантажем, адже міський бюджет має отримувати прибуток від здавання в оренду комунального майна, а натомість все навпаки – зазнає збитків, сплачуючи щомісяця податок за неотримані від оренди кошти. Під час першого розгляду питання рішення більшості голосів не набрало. Однак представники фракцій, порадившись під час перерви, погодилися винести його на повторний розгляд. Підприємство від орендної плати звільнили, водночас депутати доручили виконавчим органам міської ради проаналізувати доцільність оренди та розглянути можливість розірвання договору оренди.

Наприкінці сесійного засідання депутати розглянули ряд земельних питань.

Фото Ігоря ФІЛІПЕНКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36896 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua