МЕНЮ


18 грудень 2012 - 12:24

Про зарплату освітянам й медикам та бюджет на наступний рік


Заробітну плату бюджетники Кіровограда отримають у повному обсязі, в тому числі – і за грудень. Про це повідомив під час прес-конференції заступник міського голови Ігор Василенко.

– Дозволила нам це зробити додаткова дотація, що надійшла із державного бюджету у розмірі 21,8 мільйона гривень, – зазначив Ігор Василенко. – 13,7 мільйона гривень із цих коштів спрямована на заробітну плату освітянам, близько восьми мільйонів гривень – медикам. При цьому, підкреслю, що протягом 2012 року зарплати бюджетників суттєво зросли, зокрема, в освітній галузі – на 26 відсотків, в галузі охорони здоров’я – на 21,9 відсотка.

Загалом, міський бюджет був досить складним, й нинішній рік ми закінчуємо із виконанням 96 відсотків до плану. Мінфін довів нам досить високі показники щодо темпів зростання по надходженнях, у першу чергу – від податку з доходів фізичних осіб. Надходження від ПДФО, порівняно з 2011 роком, мали зрости на 17 відсотків, тоді як реально маємо 11,4 відсотка. Причому це зростання забезпечили в основному бюджетники, у промисловості надходження від ПДФО зросли лише на один відсоток. Загалом, якщо раніше бюджетна сфера забезпечувала близько 30 відсотків надходжень від ПДФО, а бізнесова – 70 відсотків, то зараз питома вага податку від бюджетників зросла до 38 відсотків. Причин недовиконання вищезгаданого показника – декілька. Це і загальне падіння промислового виробництва в Україні (правда, на кінець року в Кіровограді ситуація дещо вирівнялася), й певне завищення, порівняно з реаліями, показників, доведених Мінфіном, й певна тінізація бізнесовой сфери, де досі мають факти виплати зарплати в конвертах.

Ще одна проблема, на яку звернув увагу Ігор Василенко, – повільне проходження коштів через органи державного казначейства.

– Виникла, зокрема, затримка із проходженням субвенції на соціально-економічний розвиток, - зазначив заступник міського голови. – При цьому в бюджеті наступного року вона не передбачена, а значить, якщо кошти не будуть використані вчасно, вона може повернутися до державного бюджету. Маємо дещо парадоксальну ситуацію – кошти у розмірі близько 13 мільйонів гривень начебто й є, виконавці готові до роботи, однак проплати не йдуть. Такий стан справ – по всій країні. Якби подібні проблеми виникли в бізнесі, можна було б просто поміняти банк, однак ми такої можливості не маємо – бюджетні кошти повинні пройти через казначейство.

Щодо бюджету на наступний рік, то він уже практично сформований, проект розданий депутатам міської ради, попередньо його мають розглянути в п'ятницю на сесійному засіданні. Цей бюджет теж не буде легким, однак дещо кращим, ніж бюджет 2012 року – із меншим дефіцитом.

– За попередніми підрахунками, дефіцит коштів складе близько тридцяти мільйонів гривень, – зазначив Ігор Василенко. – Однак ми ще не знаємо, який буде розмір додаткових дотацій з обласного бюджету. Скоріше за все, вони цей дефіцит покриють, адже, наприклад, нинішнього року ми отримали додаткові дотації в розмірі 42,2 мільйона гривень. Заплановано, що видаткова частина зросте не на велику суму коштів – десь на два мільйони гривень (це – без субвенцій на виплати допомог, пільги й таке інше). Разом з тим дещо меншими будуть темпи зростання заробітних плат. Зокрема, розмір мінімальної збільшиться на п’ять відсотків (нинішнього – на 14 відсотків), в бюджетників – від 5,4 до 7,4 відсотка. База оподаткування практично не зміниться, джерела надходжень – теж. Зокрема, залишатиметься, як і в цьому році, стовідсотково в місцевому бюджеті надходження від єдиного податку. Саме за рахунок цих коштів ми маємо можливість виконувати капітальні ремонти житлового фонду, соціальних об’єктів й таке інше. До слова, на наступний рік на житлово-комунальну галузь буде виділено 43,4 мільйона гривень (нинішнього було 41,3 мільйона гривень). Буде збільшено асигнування з державного бюджету на капітальний ремонт доріг (нинішнього року для Кіровограда на ці цілі з державної казни було виділено близько восьми мільйонів гривень, наступного передбачено 9,4 мільйона, крім того, певні кошти планується отримати й з обласного бюджету). Єдине,на жаль, – вже не буде передбачена субвенція на соціально-економічний розвиток територій (вона взагалі нинішнього року вперше надійшла в такому розмірі для Кіровограда за багато років). Зате передбачено у державному бюджеті 2,4 мільйона гривень на завершення проекту зі створення Центру надання адміністративних послуг.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39207 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua