МЕНЮ


19 грудень 2014 - 12:45

Проїзд у міському транспорті із завтрашнього дня – три гривні


Кіровоградській міській владі таки довелось вимушено погодити вартість проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування для перевізників, що працюють у режимі маршрутного таксі, у розмірі трьох гривень. Відповідне рішення виконкому вступає в дію із завтрашнього дня, 20 грудня.

Іншого виходу із ситуації не було – так прокоментував це рішення на прес-конференції у міській раді заступник міського голови Сергій Васильченко. За його словами, підставою для звернення перевізників до міської влади з проханням про підвищення тарифу стало суттєве зростання цін на газ метан – основного виду пального кіровоградських маршруток. Якщо метан на заправках міста ще влітку коштував 6 – 7 гривень за літр, у листопаді – 8,7 гривні, то з 1 грудня ціна піднялася до 10,8 гривні.

Варто зауважити, що за тригривневим тарифом доведеться перевозити своїх пасажирів і ПП "Олікс", що, на відміну від всіх інших перевізників, подало розрахунки на 3 гривні 56 копійок.

Коментуючи ситуацію з “Автобусним парком”, посадовець зазначив, що Ленінський районний суд міста Кіровограда відмовив у задоволенні адміністративного позову ПАТ “Автобусний парк – 13527" до виконавчого комітету та управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради.

– З боку цього підприємства останнім часом поширювалась інформація, що міська рада певним чином тисне на перевізника та змусила його зупинити свою роботу, – розповів заступник міського голови. – Хоча ми робили все від нас залежне, щоб “Автобусний парк” працював, адже розуміємо, що майбутнє Кіровограда – лише за великомістким пасажирським транспортом. Підприємство зупинилось з першого жовтня. Прикметно те, що воно перестало обслуговувати не лише міські рейси, а й приміські. Коли ж ми почали розбиратись із ситуацією, то виявилось, що перевізник на папері показує одні дані, а насправді виконує значно менший обсяг робіт. Наприклад, на маршруті №150 зобов’язувались робити 110 оборотних рейсів на добу, але виконували лише 39. За перше півріччя цього року підприємство одержало понад шість з половиною мільйонів гривень субвенції з державного бюджету на відшкодування витрат за перевезення пільговиків. На таку суму з автобусним парком укладався договір, і ніхто не обіцяв, що через півроку він знову отримає аналогічну кількість грошей. На папері вони ці гроші “проїздили”, акти виконання робіт підписувались попереднім керівництвом управління розвитку транспорту та зв’язку, а фактично робота не виконувалась. Коли питання постало руба, то керівництво “Автобусного парку” вирішило за краще взагалі зупинити роботу. Зараз вони оголосили себе банкрутами і перебувають у стадії ліквідації підприємства. Автобуси ж просто стоять “законсервованими”...

Розуміючи, що місту обов’язково потрібен великогабаритний пасажирський транспорт, 18 грудня ми проведемо конкурс на право обслуговування тих маршрутів, від яких відмовився “Автобусний парк”. Перевагу надамо тим перевізникам, які забезпечать місто великими автобусами.

Також міська влада звернулась до Міністерства інфраструктури України із проханням посприяти у пошуку для Кіровограда міста-побратима з Євросоюзу. Таким чином чиновники намагаються вирішити питання із придбанням вживаних транспортних засобів, зокрема тролейбусів.

– Можливо, це і звучить наївно, але в інших обласних центрах йдуть саме цим шляхом, – зазначив Сергій Васильченко. – В Європі раз на п’ять років відбувається оновлення громадського транспорту. І було б чудово, якби місто-побратим подарувало Кіровограду такі тролейбуси. Один же новий тролейбус львівського виробництва коштує понад три мільйони гривень. На закупівлю хоча б 10 таких машин грошей у міському бюджеті, зрозуміло, немає.

А тим часом…

Учора відбувся конкурс на право перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Серед претендентів, окрім відомих у Кіровограді перевізників, були й нові підприємства – ТОВ “Кіровоградєвротранс” та ПАТ “Гайворонський АТП-13538".

На конкурс було виставлено сім маршрутів. До участі в ньому було допущено чотири перевізники. Два підприємства – ПП “Олікс” та ПП “Укравтоінвест” – були зняті з “перегонів” через невідповідність заявлених транспортних засобів вимогам конкурсу.

За результатами конкурсу протягом одного року маршрути №46 обслуговуватиме ТОВ “Кіровоград- євротранс”, №103 – ПАТ “Гайворонське АТП-13538". Протягом п’яти років працюватимуть на маршрутах №№ 126-а, 130, 274 ФОП ”Шаповалов А.О.", ТОВ “Кіровоградєвротранс” та ФОП “Баркар С. М.” відповідно.

На маршрут №274 (пл. Б. Хмельницького – сел. Нове) перевізник, що виграв конкурс виставить малогабаритні “БАЗи”, які працюватимуть в режимі “експрес-руху”, що відповідає програмі пасажирських перевезень, розробленої харківським профільним інститутом. Великогабаритні автобуси обіцяє вже найближчим часом закупити ПАТ “Креатив”, щоб вони працювали у звичайному режимі руху.

Поки що залишились без перевізника такі автобусні маршрути, як № 100 та № 101.

– На їх обслуговування претендувало ПП “Олікс”, – прокоментував результати конкурсу голова конкурсної комісії. Сергій Васильченко. – Але в умовах конкурсу чітко зазначалось, що на маршрути мають бути виставлені великогабаритні автобуси, адже центр міста ми не можемо й далі наповнювати малими транспортними засобами. Перевізник виконати цю вимогу не може.

Там, де перевізник визначений на рік, мали місце певні недоліки, які можна усунути протягом цього терміну. Наприклад, обладнати транспортні засоби для перевезення інвалідів.

Вже найближчим часом буде оголошений черговий конкурс на право перевезення пасажирів. На нього планується виставити маршрути №№ 100, 101, 102, 104-а, 111-а, 111-б, 116, 118, 150, 274 (в режимі звичайного руху).

Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.403 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua