МЕНЮ


13 липень 2018 - 10:01

Проїзд у маршрутках подорожчає на 50 копійок


На засіданні виконавчого комітету міської ради Кропивницького, що відбулося 10 липня, прийнято рішення про підвищення граничної вартості разового проїзду одного пасажира в міських маршрутних таксі до п’яти гривень.
Перед голосуванням щодо запропонованого рішення міський голова Андрій Райкович наголосив, що протягом двох років у місті відроджено громадський пасажирський транспорт, створено КП «Електротранс», для якого за кошти з міського бюджету придбано двадцять нових тролейбусів, двадцять великої та десять середньої місткості автобусів. Завдяки виїздові на маршрути цієї техніки (автобуси середньої пасажиромісткості з’являться на них уже найближчим часом), зазначив очільник міста, зруйновано монополію маршрутних таксі, яким тепер є альтернатива – комфортабельний громадський транспорт з помірними цінами за проїзд у ньому, а для численних пільговиків – з безкоштовним проїздом.
За словами керівника управління розвитку транспорту і зв’язку міської ради Олександра Вергуна, економічна ситуація в країні призвела до суттєвого підвищення цін на деталі й запчастини маршрутних таксі, вартості пально-мастильних матеріалів. У зв’язку зі збитковістю перевезень перевізники не можуть забезпечити належну якість технічного стану автобусів, дотримання графіків руху на маршрутах та безпеку руху.
– Розмір теперішнього тарифу на перевезення пасажирів автобусами на міських маршрутах загального користування не покриває фактичні видатки перевізників, що зайняті у сфері пасажирських перевезень, та не дає можливості забезпечити регулярність руху автобусів на міських маршрутах і належну якість надання послуг з перевезення пасажирів, – зазначив Олександр Вергун. – Вартість газу зросла з 13,40 грн. до 15,70 грн., дизельного пального – з 22,50 грн. до 26,00 грн., мінімальна заробітна плата – з 3 200 грн. до 3 723 грн., вартість шини – з 1 294 грн. до 1 455 грн., акумулятора – з 1 750 грн. до 2 028 грн. Крім того, суб’єкти підприємницької діяльності здійснювали перевезення пільгових категорій населення (близько 80 тис. осіб) безкоштовно, що призводило до зменшення прибутку. У зв’язку із цим виникла необхідність переглянути чинний тариф на транспортні послуги, які перевізники надають населенню на міських автобусних маршрутах загального користування.
Також міський голова Кропивницького Андрій Райкович на засіданні виконавчого комітету міської ради доручив своєму заступникові Олександру Мосіну підготувати проект рішення про «вільні ціни» на пасажироперевезення. Міський голова переконаний, що в місті повинна бути здорова конкуренція. З проектом рішення мають ознайомитися якнайбільше містян і висловити свою думку щодо нього, а вже потім його розгляне виконавчий комітет міської ради.
Наш кор.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41578 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua