МЕНЮ


10 вересень 2021 - 12:15

Проблем багато – рішення є
Майже 30 питань життєдіяльності міста та понад сотня земельних значились у порядку денному шостої сесії Кропивницької міської ради восьмого скликання, яка відбулася сьомого вересня. В тому числі депутати мали
вирішити, кому присвоїти звання «Почесний громадянин міста Кропивницького».

Розпочали вже традиційно з виступів представників громадськості міста, які порушили питання підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті, належного облаштування пандусів для маломобільних груп населення, роботи закладів охорони здоровʼя, аптек, державних установ, участі ОСББ у державних та міжнародних програмах щодо реновації житлового фонду, розширення можливостей для взяття «теплих» кредитів тощо.

Депутат Олександр Артюх поінформував колег про непросту ситуацію, що склалася в медичних колективах міста у звʼязку із неналежним фінансуванням закладів охорони здоровʼя вторинного та третинного рівнів Національною службою здоровʼя напередодні нової хвилі коронавірусної інфекції.

ВОДОПОСТАЧАННЯ МАЄ БУТИ ЯКІСНИМ

А от депутатка Валентина Яремчук у своєму депутатському запиті порушила тему перебоїв водопостачання у селищі Новому, незадовільної якості води, яку мають споживати новенці. Депутатський запит був досить доречний, адже в порядку денному значилось питання про роботу обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро–Кіровоград». Звітував його директор Роман Ілик. Він пояснив, що за водопостачання у селищі зараз відповідає КП «Теплоенергетик». А щоб покращити водозабезпечення, потрібно водопровідні мережі передати на баланс ОКВП «Дніпро – Кіровоград». Загалом, водозабезпечення обласного центру поки що не радує. Дане підприємство постачає воду не лише у Кропивницький, а й три міста обласного підпорядкування – Світловодськ, Олександрію та Знамʼянку. Нині воно обслуговує 804 кілометри водопровідних мереж, з них 70 відсотків зношені, тому на підприємстві особлива увага приділяється залученню інвестицій та співпраці з міжнародними банками для отримання коштів на оновлення промислового обладнання і, звичайно, ремонт та прокладання нових трубопроводів. Роман Ілик висловив сподівання на плідну співпрацю із депутатами міської ради. Підтримав його у цьому прагненні і міський голова Андрій Райкович, який запропонував на наступний рік у міському бюджеті закласти цільове фінансування на ремонт водопровідної мережі на вулиці Чорновола та в промисловій зоні Балашівського мікрорайону.ЗВЕРНУЛИСЬ ДО КЕРІВНИЦТВА КРАЇНИ

Депутати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо врегулювання кризової ситуації у сфері комунальної теплоенергетики.

Ще у лютому цього року між міською радою, Кабміном, НКРЕКП, НАК "Нафтогаз України" і Асоціацією міст України підписано меморандум, відповідно до якого органи місцевого самоврядування зобов’язувалися не підвищувати тарифи на тепло, а центральні органи влади – застосувати компенсаційні механізми для відшкодування збитків підприємствам комунальної теплоенергетики.

Як повідомила начальниця управління економіки міської ради Тетяна Ломова, Кропивницька міська рада виконала свої зобов’язання в повному обсязі.

– На жаль, КП «Теплоенергетик» опинилося у вкрай складній фінансовій ситуації. За опалювальний період 2020 – 2021 року виникла значна різниця між фактичною і застосовуваною для розрахунків тарифу цінами на природний газ. Збитки підприємства суттєво збільшилися, їх відшкодування у повному обсязі не можливе за рахунок міського бюджету. Це призвело до того, що підприємство не може розрахуватися за спожитий природний газ, – зазначила Тетяна
Ломова.

Тож для того, щоб опалювальний сезон пройшов без перебоїв, Кропивницька міська рада звернулася до керівництва країни з наполегливою пропозицією виконати домовленості, передбачені меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії.

ПАВЛО ШТУТМАН – ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА

Розглядаючи питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кропивницького», депутати врахували численні звернення представників трудових колективів, громадських організацій, наукової спільноти, й одноголосно проголосували за запропоновану кандидатуру Павла Штутмана, голови наглядових рад приватного акціонерного товариства «Ельворті Груп» та приватного акціонерного товариства «Гідросила Груп».

ЗБЕРЕЖЕНО БЕЗКОШТОВНЕ ХАРЧУВАННЯ

А ще народні обранці затвердили порядок організації харчування учнів та вихованців пільгових категорій в закладах освіти міста з першого вересня 2021 року.

– Відповідно до прийнятого рішення, до кінця цього року зберігається безкоштовне харчування для дітей, один з батьків яких має посвідчення учасника бойових дій та безпосередньо брав чи бере участь в антитерористичній операції в східних областях України, є учасником АТО /ООС, на час його перебування в зоні бойових дій або потрапив у полон чи отримав інвалідність під час участі в АТО/ООС, та для дітей померлих учасників АТО/ООС, – зазначила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко.

Безкоштовне харчування дітей учасників АТО/ООС запроваджене вперше саме у Кропивницькому з ініціативи Андрія Райковича.

Депутати заслухали звіт начальниці фінансового управління міської ради Любові Бочкової щодо виконання бюджету Кропивницької міської територіальної громади за перше півріччя 2021 року, внесли зміни до міського бюджету та розглянули прогноз бюджету Кропивницької міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олександра ШУЛЕШКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37288 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua