МЕНЮ


2 листопад 2018 - 09:42

Проблеми різні, але тепло і тарифи – найболючіші


Кропивницький вступає у непросту фазу. Зима – на порозі, а з нею – складний опалювальний сезон, не підйомні для більшості населення тарифи, інші проблеми житлово-комунальної сфери, які потрібно вирішувати не завтра, а сьогодні, не відкладаючи. Редакція поставила єдине запитання кільком депутатам міської ради: «Яка, на вашу думку, найактуальніша проблема у місті і які шляхи її вирішення?»
Сергій КАПІТОНОВ, фракція ВО «Свобода»:
– Найболючіше питання на сьогодні, і не лише у Кропивницькому, а й в усій державі – це підняття тарифів на газ, відповідно, зростання цін на товари та послуги. Питання тарифів місцева влада не вирішує. Але ми можемо поліпшити ситуацію шляхом запровадження енергозбереження в закладах комунальної сфери, енергоощадних технологій тощо. Зараз місто постало перед проблемою розбалансованності загальноміської системи теплопостачання. Свого часу люди масово відмовлялись від централізованого опалення, є будинки, де залишилось всього кілька квартир, підключених до загальної мережі. А з огляду на нинішні тарифи на тепло, думаю, кількість бажаючих встановити автономні системи опалення не зменшиться. Стратегія подальшого розвитку комунальної теплоенергетики зараз розробляється, але для її реалізації потрібні великі кошти, яких у міському бюджеті обмаль. Більше того, нам передано на утримання медичні, професійно-технічні заклади. Тобто потрібно залучати інвесторів, як іноземних, так і українських. Знаю, що така програма зараз розробляється, але така масштабна реорганізація – не одного року справа.
Відчутні зрушення з вирішенням проблем ЖКГ в окремо взятих мікрорайонах, особливо у приватному секторі. Поступово робляться дороги, освітлюються вулиці. Наприклад, мої виборці особливо наполягали на реконструкції водопровідних мереж на вулицях Желябова та Олега Ольжича. Зараз відповідні роботи ведуться. Парк Молодіжний радує впорядкованістю. Також планується завершити ремонт мереж зовнішнього освітлення на вулицях Олександра Олеся та Олега Ольжича. Тож будемо і надалі працювати над вирішенням великих та малих проблем.
Ігор ВОЛКОВ, координатор фракції «Блоку Петра Порошенка»:
– Найбільша проблема – це відсутність у місті притулку для безпритульних тварин. Її потрібно вирішувати терміново, адже постійно трапляються випадки, коли перехожих кусають бродячі собаки, яких по місту розвелося чимало. Люди вдаються до радикальних дій, а це неприпустимо. Вже маємо випадки засудження окремих громадян за знущання над тваринами. Тож потрібно від слів переходити до діла. Земельна ділянка вже є, треба розробляти проект. І неабиякого, а сучасного з дотриманням усіх вимог утримання тварин. Зрозуміло, що таких коштів у міському бюджеті немає. Тож варто звертатись до держави. Під таку програму захисту тварин, переконаний, будуть виділені кошти з державного бюджету. Тільки шляхом співфінансування проблему можна вирішити і за два-три роки звести нарешті притулок для хвостатих безхатьків.
А ще потрібно активніше ремонтувати прибудинкові території. Зокрема, на вулиці Волкова та прилеглих до неї деякі роботи ведуться, але цього вкрай мало. Люди нарікають, що у деяких дворах вже не пройти – не проїхати.
Катерина ШАМАРДІНА, фракція політичної партії «Рідне місто»:
– У місті потрібно терміново вирішувати проблему з амброзією: – Проблема актуальна, адже місцеві кліматичні умови досить сприятливі для її масового розповсюдження. Цей бур’ян буяє всюди по місту, завдаючи здоров’ю кропивничан неабиякої шкоди. Знищення цієї карантинної рослини має стати одним із пріоритетів міської влади. Я розробила відповідну програму ще два роки тому. Зараз триває її обговорення, визначаються шляхи залучення до знищення амброзії відповідних комунальних підприємств. На даний момент програма потребує доопрацювання. Чим я і займаюсь спільно із фахівцями головного управління житлово-комунального господарства міської ради. Думаю, що в бюджеті на наступний рік буде закладено кошти на її реалізацію.
Є невирішена проблема і безпосередньо на моєму виборчому окрузі. Це – ремонт вулиці Калузької. Через відсутність зливової каналізації там утворилась стічна канава вздовж проїжджої частини. Власники прилеглих до дороги будинків постійно скаржаться на те, що їхні оселі підтоплюються, руйнуються. Для цих людей ця проблема – найактуальніша.
Олександр ЦЕРТІЙ, голова фракції ВО «Батьківщина»:
– Зараз у місті нагальною є проблема централізованого опалення. Тепломережі вкрай зношені. Вони поступово виходять з ладу, маємо постійні пориви, а це – затратні відновлювальні роботи, розриття, а потім відновлення асфальтового покриття. Довго так тривати не може.
Вихід єдиний – терміново розпочати масштабну енергомодернізацію. А це побудова міні-котелень, які б подавали тепло на окремий чи кілька будинків. В місті досить багато людей вже перевели свої квартири на автономний обігрів, тому потрібно визначити будинки, де залишилось лише кілька квартир на централізованому опаленні. І, можливо, навіть за бюджетні кошти встановити там «автономки». Це буде набагато економніше для теплопостачальних підприємств, ніж подавати тепло застарілими трубами, зазнаючи постійних втрат як фінансових, так і енергетичних.
Зрозуміло, за рік – два повну модернізацію теплового господарства міста не здійснити. Але потрібно робити перші кроки. Я написав свої пропозиції до проекту міського бюджету на 2019 рік. Зокрема, потрібно терміново розробити відповідну міську програму і шукати ресурси під її реалізацію – кошти міського бюджету, кредити, інвестиції.
Коли обирався до міської ради, виборці озвучили мені вкрай нагальну проблему – відсутність каналізаційних мереж у ряді багатоквартирних будинків на вулиці Дарвіна та дитячому садку №35. Я був вкрай здивований цією ситуацією. І от у нинішньому році цю проблему нарешті вдалося вирішити. Місцеві мешканці вдячні.
Михайло ДЕМЧЕНКО, фракція Радикальної партії Олега Ляшка:
– На Олексіївці людей особливо непокоїть самозахоплення берегів Сугоклеї. Цю проблему я постійно порушую на сесійних засіданнях, пишу звернення у правоохоронні органи, навіть запросив журналістів на прес-конференцію на берег річки, щоб ті мали можливість на власні очі побачити все неподобство, яке вчиняють з прибережними смугами окремі кропивничани. Управи на них знайти неможливо, бо закони виписані таким чином, що повернути назад у власність громади захоплені земельні ділянки неможна.
Корупція, яка роз’їдає всі сфери життя в Україні, має місце і в Кропивницькому. Ще для людей зараз доволі гостро стоїть питання високої ціни на газ. На Олексіївці проживає чимало пенсіонерів, які без субсидій не можуть сплачувати такі тарифи. Але місцева влада тут безсила, тому роз’яснюю виборцям, як отримати допомогу від держави. Не раз я порушував питання облаштування тротуарів на вулиці Ушакова та Межовому бульварі – місцеві мешканці ходять проїжджою частиною, наражаючись на небезпеку. Ці об’єкти внесені у міську програму благоустрою, розраховану на п’ять років. Але поки суть та діло, відбувається самозахоплення територій біля окремих домоволодінь. Тож, коли розпочнуть робити тротуари, треба буде вирішувати і цю проблему. Зараз замість тротуарів на вулицях Олексіївки, обабіч доріг ростуть бур’яни, вітер ганяє сміття, стоїть нестерпний сморід вихлопних газів від великогабаритного транспорту. Словом, Олексіївка чекає вирішення своїх проблем.
Опитування провела Оксана ВЕРСТЮК4 листопад 2018 - 15:58
Шура (вст)

Новоолексіївка, а не Олексіївка

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4185 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua