МЕНЮ


10 грудень 2012 - 12:46

Процедура огляду та видачі тіла померлої людини не змінилася


Після набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України з’явилося чимало безпідставних чуток з приводу процедури огляду та видачі тіла померлої людини.

Норми нового КПК, які стосуються порядку огляду, дослідження судово-медичною експертизою та видачі тіла померлої людини рідним прокоментував заступник прокурора області Олександр Литвиненко.

Насамперед, Олександр Миколайович нагадав, що до набрання чинності нового КПК, ці правовідносини регулювалися нормою, записаною у статті 192 («Огляд трупа») Кримінально-процесуального кодексу, який діяв протягом 50 років, до 19 листопада 2012 року. А ось у новому Кримінальному процесуальному кодексі дана норма вже регулюється статтею 238 («Огляд трупа»).

З введенням нового КПК, процедура огляду та видачі трупа не змінилася. Досі такі правовідносини регулювались інструкцією, яка діяла з 25 жовтня 2011 року. Відповідно до цього документу, особам похилого віку, а також тим, хто тривалий час хворів важкими хворобами і помер вдома, судово-медичну експертизу не проводили. Огляд тіла здійснювався дільничним інспектором міліції з обов’язковою участю медика, за результатом якого складався медичний висновок (у разі якщо на тілі не було слідів насильницької смерті). Довідку про смерть рідні отримували в лікарні, після чого відбувалося поховання померлого.

Дана норма була перенесена й до нової інструкції, вже підписаної Генеральним прокурором України, Міністром внутрішніх справ та Міністром охорони здоров’я. Отже, на даний час порядок видачі тіла померлої людини не змінився.

Наразі єдиною відмінністю є те, що згідно з нормами нового Кримінального процесуального кодексу, дозвіл на видачу трупа надається лише прокурором (а не прокурором та слідчим, як це робилося раніше). Таке нововведення зумовлено тим, що прокурор зараз є керівником процесуального провадження.

Олександр Литвиненко закликав не брати до уваги якісь інші коментарі з даного приводу. Запевнив, що на сьогоднішній момент ніхто не буде робити розтин трупів осіб похилого віку, які померли власною смертю вдома і, при цьому, мали тяжкі хвороби.

Якщо ж у процесі огляду трупа будуть встановлені ознаки насильницької смерті, або підозри на таку, тоді тіло буде направлено в морг для судово-медичного дослідження, що проводитиметься в максимально стислі терміни (від 1 до 3 діб), після чого з дозволу прокурора тіло видадуть родичам для поховання.

Наразі прокурорів міст і районів Кіровоградщини зобов’язано вжити вичерпних заходів щодо швидкої видачі тіл померлих людей їхнім родичам, а тому, запевнив Олександр Литвиненко, у жителів регіону не повинно бути жодного занепокоєння з даного приводу.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36583 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua