МЕНЮ


class="cn_news_even">
13 травень 2016 - 15:59

“Продав на OLX дві плати, комп‘ютер і старий гаджет, купив собі оцей прикольний, майже не юзаний планшет...”


Так репер Потап рекламує популярний сайт безкоштовних оголошень, на якому розміщено мільйони об‘яв про продаж або обмін чого завгодно на що завгодно. З допомогою ОLХ.ua чимало українців мають можливість вирішити безліч своїх проблем: продати непотрібне і зайве, а знайти там натомість нове і корисне. Втім, можуть також, на жаль, знайти і, м‘яко кажучи, неприємності на власну голову, якщо та голова не дуже метикувата. Бо це треба бути ду-у-же вже довірливим, щоб платити наперед тисячі гривень за кота в мішку зовсім незнайомим людям.

Втім, як виявляється, в наш прагматичний час ще є немало таких простаків. Чим і поспішили скористатися двоє підприємливих чоловіків, взявши, очевидно, гаслом своєї діяльності слова з пісні лисиці Аліси відомої екранізованої казки про пригоди Буратіно – “покуда есть на свете дураки, обманом жить нам, стало быть, с руки...” Молодики, про одного з яких відомо, що він родом аж з Тюменської області, вирішили “розводити” наших співвітчизників дуже просто – продавати їм повітря, тобто нічого, і мати з тої оборудки чималі гроші.

Один з них зареєструвався на сайті ОLХ і почав розміщувати там приватні оголошення про продаж техніки, якої насправді не мав. Інший відкрив на своє ім‘я в “Приватбанку” три карткових рахунки, куди покупці неіснуючого товару перераховували гроші. Дурили так чоловіки бажаючих недорого придбати ком‘ютерну та радіотехніку майже півроку – з лютого по червень 2015-го. Звісно, знайти власника карток правоохоронцям було нескладно, і він у кінці квітня цього року постав перед Кіровським районним судом Кіровограда за звинуваченням у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство). А от його товариша оголошено в розшук – йому вдалося замести сліди й зникнути.

Слідством встановлено аж вісім епізодів купівлі-продажу – продаж дійсно був, а от купити дещо вдалося небагатьом у цій історії, та й то зовсім не те, що планували.

Так, у лютому 2015 року цих двоє підприємливих однодумців розмістили на ОLХ оголошення про продаж блоку живлення до комп’ютера по ціні 800 гривень та відеокарти – за 1450 гривень, які нібито були “в ідеальному стані”, хоч і використовувані вже. Умовою купівлі вони висунули вимогу обов’язкової передоплати за товар, який обіцяли надіслати “Новою поштою”. Покупець “клюнув” на заманливу пропозицію, перерахував 2249 гривень, які в той же день злодюжки з карточки зняли, але ні блоку, ні відеокарти він так і недочекався.

Приблизно через день хлопці знову продали через веб-ресурс відеокарту “в ідеальному стані”, яку придбав чоловік аж з Києва за 2000 гривень. Згодом він переконався, що карта несправна, і пред’явив продавцям претензії, але ті їх не прийняли і повернули лише 500 гривень.

Через тиждень шахраї виставили на ОLХ об’яву про продаж відеокарти “у відмінному стані”, ще й зображення додали. Цього разу хотіли за неї 2600 гривень, і знову гроші – наперед. Ви не повірете, але знайшовся простак, який переказав ту суму ошуканцям і отримав те, що хотів, але зовсім не придатне до використання.

Продавали чоловіки й автомагнітоли двічі по 1000 і 1450 гривень, але замість них довірливим покупцям вислали... по дві пачки прального порошку, і динаміки ціною 1250 гривень (замовник натомість отримав гарно упаковане сміття). І, звісно ж, кожного разу була передоплата...

Усього злодюжки “розвели” надто довірливих громадян більш як на 13 тисяч гривень.

Суд призначив підсудному покарання у вигляді позбавлення волі на два роки, але тут же звільнив від його відбування з іспитовим терміном у два роки. Напарника шахрая розшукують. Можливо, він продовжує свою “діяльність” на просторах ОLХ. Так що, будьте пильні. І не надто довірливі.

Світлана НАДУТЕНКО
20 травень 2016 - 04:21
OlxSupport (вст)

Доброго дня. Сервіс OLX сьогодні дуже популярний серед багатьох українців. На жаль, ріст популярності майданчика приваблює не лише добросовісних користувачів, але й нечесних людей, котрі хочуть нажитися на довірі та незнанні інших. Ми рекомендуємо здійснювати угоди у своєму місті при особистій зустрічі з продавцем і розплачуватися готівкою, упевнившись, що товар вам повністю підходить. Ми не рекомендуємо робити передоплат на банківські картки продавцям, котрих ви не знаєте. Якщо товар знаходиться в іншому місті, користуйтеся доставкою з можливістю післяоплати. Більше дізнатися про правила безпеки під час покупок та продажів в інтернеті ви можете тут: olx.ua/uk/bezopasnost . Якщо ви стали жертвою шахрая, обов’язково зверніться до правоохоронних органів. Офіційна підтримка Olx

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.40138 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua