МЕНЮ


11 лютий 2011 - 11:07

ПРОФСПІЛКИ ТА ВЛАДА СПІЛЬНО ЛІКУВАТИМУТЬ МЕДИЦИНУ


Основним на засіданні розглядалося питання про те, як профспілки реалізують свої права і гарантії стосовно забезпечення охорони здоров’я працівників. Сергій Петров у своєму виступі зосередив увагу на недостатньому для повноцінного життя рівні доходів населення.

– Перш за все, – зазначив голова ФПО, – дії профспілок України не змогли забезпечити запровадження порядку формування соціальної політики на базі реального прожиткового мінімуму. Досі не затверджено новий набір харчів, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення, чинний його розмір визначено з набору, затвердженого ще 2000 року. На охорону здоров’я в ньому передбачено на рік – вату, бинт, валідол, йод, аспірин та десять гірчичників. На цьому прожитковому мінімуму базується й мінімальна зарплата, яка з першого січня складає 941 гривню.

Стан здоров’я населення чималою мірою залежить від стану довкілля. Але про яке здоров’я може йтися, коли на кожного мешканця області протягом року припадає сімдесят кілограмів забруднювальних речовин. Стан дніпровської води катастрофічно погіршується, підземні води мають відхилення від стандартів. Обласну програму "Питна вода" не реалізовано. Вирішенню цих проблем могла б посприяти програма "Уран", прийнята Кабінетом Міністрів України ще 2004 року, але її також не реалізовано.

Незадовільні умови праці на деяких підприємствах області, неповне надання працівникам пільг і компенсацій за важкі і шкідливі умови роботи – це теж негативні фактори, які зумовлюють захворюваність працівників. За два останні роки трапилося близько 300 випадків травмування робітників на робочих місцях, зазначив Сергій Петров, двадцять працівників загинули. Лише за минулий рік зареєстровано 74 випадки професійних захворювань. Водночас, сказав він, взірцем для інших щодо організації належних умов праці є ВАТ "Червона зірка", "М’ясокомбінат "Ятрань", ЗАТ "НВО "Радій", "Друкмаш-центр" та інші підприємства.

Йшлося під час засідання і про проблеми медичної галузі – низький рівень оплати праці медичних працівників, украй недостатнє фінансове забезпечення лікувальних закладів тощо. Присутні вислов- лювали побоювання, що оптимізація системи охорони здоров’я, про яку йдеться останнім часом, насправді стане скороченням працівників цієї галузі.

Яких зусиль докладає влада для того, аби стан здоров’я населення поліпшувався, а медицина розвивалася, розповів голова обл- держадміністрації Сергій Ларін, який теж узяв участь у засіданні ради ФПО. Зокрема, він зазначив, що на Кіровоградщині стартував пілотний проект зі створення сучасного перинатального центру, на реалізацію якого буде виділено 60 мільйонів гривень. У цілому ж на розвиток медичної галузі в області нинішнього року з державного бюджету виділено 72 мільйони гривень, з яких 50 мільйонів піде на закупівлю сучасного медичного обладнання, решта – на розвиток медичних закладів.

– Що стосується створення освітніх та госпітальних округів, – зазначив очільник області, – то я хочу підкреслити, що йдеться не про тотальне скорочення людей та закриття установ, а про оптимізацію роботи шкіл і лікарень, яка піде всім на користь. Госпітальні округи утворюватимуть об’єднання територіальних медичних закладів кількох районів, базовим буде потужний лікувальний центр, оснащений необхідною апаратурою, забезпечений висококваліфікованими фахівцямии. Тут хворі зможуть отримувати допомогу навіть у складних випадках, для цього їм не треба буде їхати в Кіровоград. А на базі медичних закладів первинної ланки буде в основному амбулаторне лікування. Однак для того, щоб реалізувати цю ідею, ми, безумовно, повинні подбати і про ремонт доріг, і про безперебійне транспортне сполучення між населеними пунктами.

Сергій Ларін наголосив, що завжди відкритий до конструктивного діалогу і сподівається на підтримку профспілкових організацій та тісну співпрацю з ними.

– На сьогодні головне завдання для влади – створити для жителів області належні умови для праці, відпочинку, розвитку освіти та медичного обслуговування. Це ключові положення програми соціально-економічного розвитку області "Центральний регіон – 2015", які можна реалізувати лише в тісній співпраці влади, профспілок та роботодавців, – підкреслив голова облдержадміністрації.

У засіданні ради ФПО взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, заступник голови Федерації профспілок України Сергій Українець, заступник міського голови – директор гуманітарного департаменту Лариса Андреєва, голова Ради роботодавців Кіровоградської області й депутат обласної ради Павло Штутман, керівники профспілкових організацій області.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua