МЕНЮ


7 квiтень 2017 - 06:07

Програма «Доступні ліки» в дії


У Кропивницькому реалізується урядова програма “Доступні ліки”, що стартувала в Україні 1 квітня. Згідно з Програмою, хворі можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет другого типу.
Як повідомили в управлінні охорони здоров’я міськради, в обласному центрі є 57888 людей, яким діагностовано названі захворювання. 65 відсотків становлять люди з хворобами серцево-судинної системи, 15 відсотків – з бронхіальною астмою і 20 відсотків – з цукровим діабетом ІІ типу.
Отримати рецепти на лікарські засоби, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», у Кропивницькому можна у центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 і №2 та амбулаторії загальної практики – сімейної медицини у селищі Гірничому. Ці лікувальні заклади очікують коштів, що передбачені для Кропивницького цільовою субвенцією з держбюджету на реімбурсацію ліків. Орієнтовно, вона становитиме три млн. грн.
Придбати лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню державою, можна буде і у аптечних мережах, які беруть участь у програмі. Це, зокрема, мережі «КП «Кіровоградфармація», ТОВ «Епсилон», ТОВ фірма «Мед-сервіс», ПАТ «Ліки Кіровоградщина», ТОВ «Інкопмарк Медсервіс», ТОВ «Аптекар-груп», ТОВ «РЕНІЙ ФАРМ», у підпорядкуванні яких 40 аптек у різних мікрорайонах.
Лікар виписує рецепт на лікарський засіб, вказуючи непатентовану назву (діючу речовину ліків). З цим рецептом пацієнт іде до аптеки, де йому пропонують декілька торговельних марок ліків, які містять виписану речовину. Пацієнт вирішує, яку торговельну марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3, ін. Якщо, наприклад, ТМ2 визначено як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМ3 доведеться доплатити – фактичну різницю між ціною ТМ1 та ТМ3. Якщо ТМ1 не підпадає під програму «Доступні ліки», тому що його ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін, вартість цих ліків держава не відшкодовує.
ВАЖЛИВО! Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати неможливо. На кожну призначену лікарем МНН має бути виписано окремий рецепт.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.65685 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua