МЕНЮ


13 грудень 2010 - 13:45

Прокуратура виявила порушення в діяльності обласної лікарні


Прокурорською перевіркою встановлено, що службовими особами та медичними працівниками цього закладу, в порушення вимог чинного законодавства, для хворих, які отримують медичну допомогу в цьому закладі, встановлюється фіксований розмір благодійних внесків. Так, медичними працівниками відділення клінічної лабораторії лікарні, для проведення відповідного дослідження з хворих стягується фіксована сума грошових коштів „благодійної допомоги”, при цьому з пояснень останніх та керівництва лікарні встановлено, що зазначена сума формується за критерієм вартості реактивів, не зважаючи на матеріальні можливості хворого. За проведення лапароскопії в хірургічному відділенні з хворих стягуються кошти у вигляді „Благодійних внесків” від 200 до 700 грн. Так само, хворим потрібно сплачувати визначену грошову суму „благодійної допомоги” при проходженні рентгенологічних досліджень, процедур у фізіотерапевтичному відділенні та за інші медичні послуги.

Більш того, перевіркою законності використання благодійних внесків, в діях службових осіб цього закладу виявлено кримінально-карані діяння у вигляді підроблення та зловживання своїм службовим становищем.

Так, обласною лікарнею, в особі головного лікаря у жовтні минулого року з приватним підприємцем укладено договори про надання послуг з поточного ремонту медичного обладнання лікарні при тому, що службові особи лікарні, достовірно знали, що у вказаного приватного підприємця не має спеціальної освіти в галузі медичної практики та навичок по ремонту медичного обладнання. У подальшому, без проведення в лікарні зазначених ремонтних робіт, вищевказані службові особи склали дефектні акти про необхідність ремонту обладнання та акти виконаних робіт, куди внесли неправдиві дані про начебто виконані послуги в повному обсязі, перерахувавши на розрахункові рахунки підприємця кошти благодійних внесків в сумі 33680 грн.

Аналогічно, у квітні поточного року з цим же підприємцем укладено ще шість договорів про надання неіснуючих послуг з поточного ремонту медичного обладнання лікарні на загальну суму 28249 грн., та складено акти виконаних робіт.

Таким чином, впродовж 2009-2010 рр. службовими особами цього лікувального закладу безпідставно на користь приватного підприємця перераховано коштів благодійних внесків на суму майже 63 тис.грн., чим завдано лікарняному закладу збитків на вказану суму. За даним фактом прокурором району 30 листопада порушено кримінальну справу за знаками злочинів передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст. 366 КК України, досудове слідство по якій триває.

Крім того, прокурорською перевіркою в діях службових осіб Кіровоградської обласної лікарні виявлено кримінально-карані діяння під час проведенні тендерних закупівель. Під час проведення тендерних процедур по закупівлі продуктів харчування, службові особи обллікарні умисно, діючи в інтересах одного приватного підприємства та відкритого акціонерного товариства, достовірно знаючи, що інші учасники тендерних закупівель не є вітчизняними виробниками продукції та його представниками, з порушенням норм законодавства у сфері закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти, перерахували на рахунки „переможців” тендерних закупівель кошти на суму 394616 грн., чим заподіяли шкоду інтересам Лікарні на вказану суму. За даним фактом також порушено кримінальну справу за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України, слідство триває.

Нагадаємо, що кримінально-карані діяння під час виконання медичними працівниками цієї лікарні своїх професійних обов’язків прокуратурою виявлено у серпні цього року - прокурором району за фактом неналежного виконання медичними працівниками лікарні своїх професійних обов’язків, що спричинили настання смерті вагітної жінки та втрати плоду ненародженої дитини, порушено кримінальну справу, за ч. 1 ст. 140 КК України, досудове слідство по якій триває.

Перевірки додержання законодавства про працю засвідчили про неукомплектованість нейрохірургічного відділення необхідними кадрами, внаслідок чого, трьом лікарям вказаного відділення всупереч вимог законодавства більш-ніж понад двох років підряд не надавались відпустка повної тривалості. Так, незважаючи на наявність в штатному розписі нейрохірургічного відділення 10,25 штатних одиниць лікарів, в відділенні фактично працюють 6 осіб.

Виявлено у закладі і порушення законодавства про охорону праці, зокрема, не в повному обсязі працівників забезпечено спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, не проведено ремонт киснево-наповнювальної станції, не призначено осіб обслуговуючого персоналу, навчених і маючих посвідчення на право обслуговування посудин, не ведеться журнал обліку і строків перевірки контрольно-вимірювальних інструментів, не проведено ремонт машинних приміщень ліфтів, відсутнє освітлення у шахтах ліфтів.

Прокурор звернувся з поданням до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Ларіна та голови Кіровоградської обласної ради Миколи Ковальчука в якому пропонує вжити заходів до усунення вказаних порушень вимог чинного законодавства, причин та умов, що їм сприяють та ініціювати питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання службових обов’язків головного лікаря обласної лікарні.

Про результати розгляду подання та вжиті заходи не пізніше як у місячний термін обласна рада має поінформувати прокуратуру про вжиті заходи. Про це повідомляє прес-служба прокуратури областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37204 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua