МЕНЮ


1 лютий 2013 - 09:54

Рідні мотиви Віктора Перепічая


У малому залі галереї "Єлисаветград" з 25 січня розгорнута експозиція робіт кіровоградського художника Віктора Перепічая.

Нашому земляку Віктору Перепічаю у наступному році виповниться 70 років. До цього часу він рідко виставлявся в рідному місті, тож кіровоградцям мало відомі його роботи. Приватний галерист Микола Цуканов вирішив виправити ситуацію й надати можливість жителям і гостям міста ознайомитися з творчістю цього самобутнього живописця.

Віктор Перепічай закінчив Київський державний художній інститут, з 1995 року є членом Національної спілки художників України, тривалий час працював художником кіровоградських майстерень Художнього фонду, викладав у місцевій дитячій художній школі імені О.Осмьоркіна, він – учасник обласних, всеукраїнських та закордонних виставок. Його твори знаходяться у музеях Кіровограда та приватних колекціях різних країн.

Художник працює у різних жанрах – як портретист, майстер пейзажу й натюрморту. На виставці представлено ряд сюжетних полотен, зокрема "Коні", яка відразу привертає увагу. В пейзажних роботах відвідувач зможе впізнати околиці рідного міста, а сільські пейзажі навіюють спогади про колорит українського села. Віктор Перепічай вважається чудовим колористом. Настрій кожної роботи передається через вміння художника використовувати кольори таким чином, щоб вони дивували, радували й заспокоювали. Не кожен художник, намагаючись передати настрій зимового пейзажу, ризикне використовувати яскраві кольори. Але в роботах Перепічая вони так органічно вплітаються у пастельні напівтони морозних сутінок, що сприймаються як невід’ємна деталь світу. При цьому загальна композиція не розпадається на окремі елементи, є цілісною й неповторною. Роботи митця "Зимовий етюд", "Натюрморт з лимоном", "Вечір. Тиша" та ряд інших полотен останніх років якраз і відображають вміння автора вплітати яскраві барви у загальний спокійний настрій сюжетів.

Наскільки точно вдалося передати автору неповторність та тишу нічного пейзажу, демонструє його полотно "Ніч на Україні". Вдивляєшся у темні синьо-чорні кольори, які є основою цього пейзажу, й починаєш вирізняти контури окремих предметів, які ховаються в темряві, реалістичності додає й яскрава пляма жовтого місяця.

Загалом, у галереї "Єлисаветград" вже стало традицією звертатись до творчості земляків, імена яких не на слуху, але при цьому вони не менш талановиті за інших, і кожен залишає по собі неповторну творчу спадщину. Виставлялись тут і мали неабиякий успіх полотна Володимира Остроухова, Анатолія Данилова, ось тепер – Віктора Перепічая, роботи якого впізнавані завдяки самобутній манері написання полотен, коли використані масляні фарби дещо розмиті, з відсутніми чіткими окресленнями зображеного, дещо прозорими, але при цьому фактурними і лаконічними.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37151 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua