МЕНЮ


30 вересень 2016 - 13:03

Реформи в медицині розпочнуться вже в наступному році


Про це журналістам Кропивницького на прес-конференції повідомила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук, яка побувала на робочій нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за участі чиновників з Міністерства охорони здоров’я України та керівників обласних і міських управлінь охорони здоров’я.
– Головною метою реформи є спроба вилікувати Україну від хронічної хвороби, коли фінасуванням забезпечуються не люди з їхніми проблемами зі здоров’ям, а стіни і ліжка медичних закладів, – поділилась з журналістами Оксана Макарук почутим на нараді. – За такої системи скільки інвестицій не вкладай, результату не буде. Лікують хворих не ліжка, а лікарі. Тому планується зацікавити їх працювати ефективно і одночасно захистити права пацієнтів.
Що дасть реформа пересічному українцеві? Реформування було вирішено розпочати з первинної ланки галузі – сімейної медицини. Зокрема, пацієнт та його родина зможуть самостійно вибирати собі сімейного лікаря. Відповідно, чим більший авторитет матиме спеціаліст, тим більшу заробітну плату він отримає. Попередньо за кожну родину з двома дітьми, яку обслуговуватиме лікар, йому нараховуватимуть тисячу гривень на рік. При такій системі сімейний лікар, до якого підуть пацієнти, зможе отримувати від 19 до 50 тисяч гривень на місяць.
Обслуговування на базовому рівні – сімейним лікарем для українців буде безкоштовним. Ці видатки йтимуть з державного бюджету через створену національну агенцію медичного страхування. Держава відшкодовуватиме лише заробітну плату медичного персоналу, кошти на утримання закладів лягатимуть на місцеві бюджети. Тому місцева влада передусім зацікавлена в оптимізації власної мережі охорони здоров’я, пристосуванні її до сучасних умов. Такі кроки в галузі медицини в Кропивницькому вже роблять: наприклад, заплановано перепрофілювання ліжок під нагальні потреби – створення реабілітаційних та хоспісних відділень, гемодіалізного центру. Також за аналогічною системою на базі центральної міської лікарні було створено відділення паліативної медицини.
Відповідно більшу автономізацію отримають і самі медичні заклади, щоб мати змогу самостійно керувати коштами та вирішувати, куди і на які потреби їх спрямувати, щоб надавати якісну послугу пацієнтові.
Заплановано створити й госпітальні округи, де будуть визначені перспективні лікарні, які отримуватимуть державні інвестиції, матимуть право надавати інші медичні послуги, щоб заробляти кошти. Передбачено скасувати дільничний принцип обслуговування населення, тобто його прив’язку до тієї чи іншої лікарні за територіальним принципом.
Міністерствоо охорони здоров’я підготувало два проекти постанов щодо реформ у царині ціноутворення на медикаменти та їх пільгового продажу для окремих категорій захворювань. Зокрема, хворі на цукровий діабет та серцево-судинні недуги вже з наступного року зможуть скористатись медикаментами за референтними цінами, коли держава відшкодовуватиме кошти за кожен препарат. Різницю між ціною лікарського засобу і вартістю компенсації сплачуватиме пацієнт. Це, на думку спеціалістів МОЗ України, дасть змогу стабілізувати зростання ціни на ліки.
Також Оксана Макарук повідомила про ситуацію в місті із наявністю вакцин. З початку другого півріччя цього року вона стабілізувалась, і нині всі препарати для планових профілактичних щеплень дітей є. На сьогодні вакцинація дітей проходить відповідно до календаря щеплень безкоштовно в усіх лікувально-профілактичних закладах міста первинної ланки. Усього у результаті централізованого постачання отримано вакцин на два мільйони 739 тисяч гривень.
Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35975 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua