МЕНЮ


18 липень 2014 - 12:19

Реформувати самоврядування, не чекаючи змін до Конституції


Уряд схвалив законопроект "Про добровільне об’єднання територіальних громад".

Метою ухвалення цього закону є створення законодавчих передумов для формування на добровільних засадах самодостатніх територіальних громад з наданням їм відповідних матеріальних, фінансових ресурсів, як це передбачено Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. А це, в свою чергу, дасть можливість підвищити якість надання адміністративних, соціальних, громадських послуг жителям територіальних громад.

"Якщо ми хочемо, щоб територіальні громади були здатні вирішувати питання місцевого рівня, то маємо звернути увагу на те, що дуже велика їх кількість є нечисленними, у багатьох немає виконавчих органів рад, відсутні бюджетні установи. Чи мають такі громади шанс на розвиток? Щоб отримати такий шанс, необхідно "наростити м’язи", укрупнитися, об’єднавши зусилля і ресурси, і спільно вирішувати питання місцевого значення. Ми прихильники еволюційного укрупнення громад, а не революційного. Тому створили законопроект, на основі якого громади зможуть виключно, наголошую, на добровільній основі, об’єднуватися", – прокоментував ухвалення законопроекту віце- прем’єр Володимир Гройсман.

Раніше уряд направив до Верховної Ради законопроект "Про співробітництво територіальних громад", прийняття якого дозволить громадам укладати угоди між собою, створювати спільний орган управління і вирішувати ті чи інші питання.

За словами Гройсмана, тепер готові уже два законопроекти, які дозволять реформовувати місцеве самоврядування, не чекаючи змін до Конституції України. Віце-прем’єр висловив сподівання на те, що парламент ухвалить їх якнайшвидше.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37901 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua