МЕНЮ


15 листопад 2019 - 13:21

Реконструкція медичних закладів триває


У вівторок у Кропивницькому відкрили оновлене приймальне відділення центральної міської лікарні на Фортечних валах. Протягом року тут тривав ремонт: реконструйовано будівлю, всередині приміщення здійснено капітальний ремонт, закуплено нові меблі, встановлено сучасне медичне обладнання. Словом, все зроблено для того, щоб і медикам працювалось краще, і пацієнти не відчували дискомфорту. З міського бюджету витрачено 2,6 мільйона гривень.

Головний лікар центральної міської лікарні Олександр Артюх розповів, що приміщення закладу є історичною пам’яткою, тож під час розробки проєктно-кошторисної документації виникали проблеми. Втім, ремонт виконали, і тепер відділення відповідає усім сучасним стандартам оснащення лікувального закладу.

– Від старої будівлі лишилась лише зовнішня цегла, – повідомив головний лікар. – Таких капітальних робіт тут ніколи не проводили. Коли ми зняли вікна і двері, це приміщення почало валитись, тому довелося зробити новий залізний каркас всередині, за рахунок якого будівля ще довго служитиме. Завдяки переплануванню нам вдалося розширити хол для очікування, якого раніше у відділенні не було. Рідні пацієнтів, самі пацієнти чекали у черзі в маленькому темному коридорчику. Тепер же у них буде приємне враження про лікувальний заклад, адже людина, яка потрапляє до нас, одразу бачить приймальне відділення. Раніше воно справляло гнітюче враження.

Завідуюча приймальним відділенням Анна Андреєва відзначила, що цей рік для неї став щасливим. Адже вона віднині не лише працюватиме, а й житиме у комфортних умовах. Цього року лікар отримала від міської ради нову квартиру в новобудові по вулиці Генерала Жадова.

– Ми дуже вдячні нашій міській владі, зокрема міському голові Андрію Райковичу, за те, що приділяється особлива увага оновленню наших лікувальних закладів, – зазначила Анна Андреєва. – Три роки тому я, молодий спеціаліст, прийшла працювати до цього медичного закладу у приймальне відділення. Вже не хочеться їхати деінде в пошуках кращого життя, адже для молодих спеціалістів створено всі належні умови для професійного зростання.

Дійсно, кадрова ситуація у центральній міській лікарні значно покращилась, зауважила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. Людям приємно працювати у комфортних умовах, як і пацієнтам лікуватися.

– Оновлюючи матеріально-технічну базу наших лікувальних закладів, ми готуємо їх до істотних змін у функціонуванні, – повідомила посадовиця. – З першого квітня наступного року заклади вторинного рівня підпишуть із Національною службою здоров’я України контракти. За їх умовами, вони повинні всі бути автономізовані, перетворені на комунальні підприємства, мати сучасне медичне оснащення, тут мають бути встановленні медичні інформаційні системи, а також – отримані ліцензії МОЗ на новий заклад. І лише в разі виконання всіх цих умов новостворені комунальні медичні підприємства зможуть отримувати кошти за надані медичні послуги. Тепер можна з упевненістю сказати, що центральні міська лікарня відповідає всім сучасним вимогам.

Задоволений реконструйованим приміщенням приймального відділення і міський голова.

– Тепер воно повністю відповідає медичним ноpмам, а колектив має усі можливості надати пеpшу допомогу за існуючими регламентами лікування, – наголосив Андpій Pайкович. – Ми не просто ремонтуємо заклади медицини, а й приводимо їх до повної європейської відповідності.

Загалом, у цій лікарні протягом кількох останніх років відремонтовано, окрім приймального, дитяче інфекційне, рентгенвіділення та створено сучасне паліативне відділення.

Оксана ВЕРСТЮК, фото Олександра ШУЛЕШКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37694 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua