МЕНЮ


9 листопад 2018 - 11:04

Реконструкцію “арки” розпочато


У провулку Об’їзному в Кропивницькому нині триває капітальний ремонт шляхопроводу. Разом із цим керівництво обласного центру не забуває і про другий надважливий об’єкт транспортної інфраструктури – проїзд під залізничним полотном на вулиці Ельворті (так звана арка). Розпочато підготовчі роботи до його реконструкції (створення іще одного проїзду, а також розширення дороги на вулицях Ельворті й Миколи Левитського).
У зв’язку зі складністю перебудови “арки” міський голова Андрій Райкович на апаратній нараді в міській раді п’ятого листопада наголосив на необхідності провести реконструкцію відповідно до її плану. На організаційно-підготовчі роботи на цьому об’єкті транспортної інфраструктури в міському бюджеті передбачено 25 мільйонів гривень. Міський голова наголосив, що не можна втрачати жодного дня, адже необхідно виконати значний комплекс підготовчих заходів.
– “Арка” – це один з пріоритетів розвитку в Кропивницькому дорожньо-транспортної інфраструктури. Ми маємо необхідний фінансовий ресурс, а це означає, що роботи повинні тривати без збоїв, – зазначив Андрій Райкович. – Зараз вивозять ґрунт. Можливо, доведеться виконувати додаткові роботи, тож усе має відбуватися під наглядом проектантів…
Оскільки переобладнання проїзду під залізницею на вулиці Ельворті завдаватиме, а капітальний ремонт шляхопроводу в провулку Об’їзному вже завдає певних незручностей громадському транспорту й іншим учасникам дорожнього руху, що курсують від центру до Новомиколаївки, Лелеківки, селища Молодіжного й навпаки, міський голова доручив керівникам виконавчих органів міської ради звернутися до управління Одеської залізниці з пропозицією розглянути можливість організації регульованого руху на двох переїздах, що допомогло б полегшити водіям і пасажирам життя на час проведення реконструкції й капітального ремонту.
– Нещодавно розпочато підготовчі роботи задля створення другого проїзду поруч з “аркою” та ремонту проїжджої частини згідно з проектом «Реконструкція проїзної частини вулиць Ельворті та Миколи Левитського (Колгоспної) в місті Кропивницькому», – розповів заступник міського голови Олександр Мосін. – Перед цим відбувся тендер, на якому система PrоZorro визначила переможця – кропивницьке ТОВ «Кронос – Лідер», з яким і було укладено договір на будівельні роботи, що триватимуть у декілька етапів. Цьогоріч передбачено виконати великий обсяг земляних робіт, на початку яких будівельники виявили підпірну стіну під ґрунтом, котрої в проекті не було передбачено. Певно, її побудували ще тоді, коли ця територія належала заводові «Червона зірка». А це – додаткові обсяги демонтажних робіт, які потрібно виконати нинішнього року.
Уже виставлено огородження на вулиці Ельворті з проходом під навісом для пішоходів. Окрім виймання ґрунту, потрібно ще видалити дерева й побудувати підпірну стіну, щоб наступного року продовжити роботу, провести закупівлю відповідних конструктивів, у тому числі трубу, яку встановлюватимуть під залізничним полотном Одеської залізниці після проведення повного циклу земляних робіт. Демонтовано під’їзні залізничні шляхи заводу «Ельворті», яким підприємство вже не користується, й виконано частину земляних робіт. Потрібно вибрати чимало ґрунту, щоб змонтувати конструкцію під трубу, а потім уже саму трубу, після чого засипати її з ущільненням кожного шару землі. Усі ці роботи будівельники здійснюватимуть уже наступного року навесні, як це й передбачено проектом.
Що стосується капітального ремонту шляхопроводу в провулку Об’їзному, то заплановано проїзд ним забезпечити вже цього року. Із самого початку ремонту було передбачено, що ремонт триватиме цілодобово. Ремонтники працюють по обидва боки шляхопроводу, а на його середній частині забезпечено рух транспорту. Виконуватимуть роботи і за мінусової температури. Якщо погодні умови не завадять, то до кінця цього року проїзд через шляхопровід буде відновлено повністю, а далі оновлюватимуть усе передбачене проектом – огородження, освітлення, відновлять рух тролейбусів.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА18 листопад 2018 - 17:37
Visitor (вст)

Що це за мова? "Розпочато розширення", "переобладнання завдаватиме", "виставлено огородження"? Потребу обмежувати вжиток віддієслівних іменників в українській мові обґрунтували ще мовознавці Розстріляного Відродження, зокрема О. Курило, С. Смеречанський, О. Синявський.

18 листопад 2018 - 21:29
Юрій Лісниченко (вст)

Загалом так: "Українська мова в побудові речення надає переваги дієслову в неозначеній формі й різних особових формах, а також дієприслівнику над віддієслівним іменником. Ідучи за цією вимогою, треба було наведену вище фразу скомпонувати так: «Завдання ліквідувати будь-які порушення статутів і настанов та рішуче зміцнити дисципліну вимагають докорінно поліпшити контроль за діяльністю підлеглих, розумно використовувати дисциплінарні права, переборювати помилки в роботі». З п’ятьох віддієслівних іменників залишився тільки один, конче потрібний, — порушення, вся фраза від того полегшала, стала простішою, приступнішою". Однак і так: "З цього, звісно, не слід робити хибних висновків, ніби віддієслівних іменників треба скрізь уникати. Вони є в українській мові, без них годі обійтись. Вони звичайно виконують у реченнях функцію підмета або додатка: «Заучування слів дисциплінує пам’ять» (О. Ільченко); «Вона наче шукала виправдання для того, чого їй не хотілось робити» (Ю. Смолич).
Іноді між дієсловом і віддієслівним іменником є деяка значеннєва різниця, наприклад: «Я не люблю заучувати» і «Я не люблю заучування». Друга фраза має далеко ширше поняття, бо в ній мовиться про те, що людині взагалі не подобається, коли щось завчають, тимчасом як у першій фразі йдеться лише про те, що їй самій не подобається заучувати". (Цитати з тексту Бориса Антоненка-Давидовича").

19 листопад 2018 - 10:24
Visitor (вст)

Невже Ви й справді вважаєте, що "розпочато розширення дороги" - краще, ніж "почали розширювати дорогу"? Чи Вам бачиться між цими фразами значеннєва різниця? А що таке, по-Вашому, "огородження"? Розумні люди стверджують, що це слово позначає дію, а не предмет. Невже дію можна "виставити",чи, по-вашому, "здійснити виставлення"? Чи прості слова "паркан" і "огорожа" Вам здаються недостатньо солідними?

19 листопад 2018 - 11:21
Юрій (вст)

1. Можна і так, і так. Хоча другий варіант, звичайно, природніший. 2. ОГОРО

19 листопад 2018 - 11:23
Юрій (вст)

2. ОГОРО

19 листопад 2018 - 11:26
Юрій (вст)

2. Орогодження -- дія зі значенням "огородити" (Академічний трумачний словник української мови). 3. Можна й "паркан" та "огорожа".

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.23886 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua