МЕНЮ


14 липень 2017 - 07:48
Ремонт РАЦСу, приватизація недобудов та підготовка до опалювального сезону

На засіданні виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 10 липня, було погоджено проект рішення міської ради “Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності м. Кропивницького, які не підлягають приватизації”.
До переліку увійшов 21 об’єкт, серед яких будівля центрального відділу реєстрації актів цивільного стану населення в провулку Декабристів, 10. В подальшому передбачається відремонтувати споруду та надати їй привабливого зовнішнього вигляду.
Член виконкому Олександр Дануца зауважив, що, при передачі управлінню юстиції приміщення на вул. Дворцовій, 5 передбачали, що саме там і розташується міський відділ РАЦС. Мовляв, вдале розташування споруди – самісінькій центр міста, поряд реконструйована Театральна площа, Ковалівський парк. А вийшло так, що в цьому приміщенні розташувались чиновники, а молодята реєструють шлюби хоч і в гарній будівлі, але занедбаній, за старою адресою.
– Ми зробили прекрасний пологовий будинок, де народжуються кропивницькі дітлахи, але потрібно, щоб в такому ж прекрасному приміщенні їх і реєстрували, – зазначив Олександр Дануца.
Міський голова Андрій Райкович повідомив, що незабаром у місті в колишній будівлі кібернетичного коледжу буде створено сучасний центр надання соціальних та адміністративних послуг, де можна буде тимчасово розташувати й РАЦС. Там для цього є всі умови. А тим часом треба реставрувати стару будівлю у провулку Декабристів. Отже, у Кропивницькому з’явиться чудовий відділ реєстрації актів цивільного стану населення, де молодь буде укладати шлюби, реєструвати своїх новонароджених дітей та отримувати ряд інших юридичних послуг.
* * *
На тому ж таки засіданні виконкому був погоджений і перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації. Він складається з 14 об’єктів та одного об’єкта незавершеного будівництва на вулиці Котляревського, 2-б.
– У місті є чимало недобудов готовність яких становить 25–30 відсотків, – прокоментував рішення міський голова. – Це рішення стосується саме таких об’єктів. Їх потрібно приватизовувати через аукціони. І нехай власники добудовують. Нам потрібно нарешті ліквідувати всі ці захаращені недобудови та поступово приводити обласний центр у належний стан.
* * *
Досить детально члени виконкому зупинились на заходах підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017–2018 року. Доповідачем із зазначеного питання був начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко.
Він, зокрема, зазначив, що особливе занепокоєння протягом минулорічного опалювального сезону викликав стан розрахунків теплопостачальних підприємств міста за спожитий природний газ. Так, на 11 травня цього року борг за спожитий газ підприємствами перед НАК “Нафтогаз України” склав понад 255 мільйонів гривень. Заборгованність ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” – майже 150 мільйонів гривень, при цьому на початок опалювального сезону 2016–2017 року вона становила 116 мільйонів гривень. Заборгованість КП “Теплоенергетик” нині становить понад 165 мільйонів гривень, в той час як на початок опалювального сезону минулого року – 94,6 мільйона гривень. Отже, фінансовий стан теплопостачальних підприємств вкрай тяжкий. Оскільки вони працюють за тарифами, що не відповідають витратам на виробництво послуг. А відшкодування фактичної вартості послуг складає 79,6 відсотка.
За 2016 рік теплопостачальними підприємствами було спожито 44,94 мільйона кубометрів газу на 173,22 мільйона гривень. Внаслідок запровадження заходів, спрямованих на зменшення обсягів споживання природного газу теплогенеруючими підприємствами, у минулому опалювальному сезоні було досягнуто зменшення витрат палива: КП “Теплоенергетик” скоротив споживання доведених лімітів блакитного палива на 36 відсотків, а ДП “Кіровоградтепло” – на 19 відсотків. А заборгованість перед НАК “Нафтогаз України” буде погашена у міру надходження коштів, отриманих від споживачів в рахунок вже існуючої заборгованості, а також за рахунок відшкодування різниці в тарифах.
Також начальник головного управління ЖКГ детально зупинився на заходах з підготовки до опалювального сезону 2017-2018 року всіх комунальних підприємств міста, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, інших бюджетних установ, дорожнього господарства тощо.
За затвердження заходів підготовки до зими проголосували всі члени виконкому.
Тетяна ПЕТРИКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.70634 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua