МЕНЮ


5 квiтень 2019 - 09:12

Результати дворіччя співпраці


Бобринецьку та Маловисківську об’єднані територіальні громади (ОТГ) 27 березня відвідали керівник проектів з місцевого самоврядування, децентралізації та розвитку парламенту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Марат Кюрчевський, заступниця директора програми USAID DOBRE («Децентралізація приносить кращі результати та ефективність») Юлія Єсмуханова та інші спеціалісти DOBRE.

Візит посадовців до громад був пов’язаний з тим, що Бобринецька та Маловисківська ОТГ уже два роки співпрацюють з програмою DOBRE (отримуючи від неї як консультаційну й навчальну, так і фінансову допомогу), яку виконує міжнародна організація Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансує USAID. Господарі розповіли гостям, що вже зроблено завдяки співпраці з DOBRE та які проекти перебувають на стадії реалізації, а також показали реальні результати цієї співпраці. Загалом же, названа програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення сприятливих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Заступник бобринецького міського голови Людмила Кривошея повідомила, що завдяки співпраці з програмою підготовлено Стратегію розвитку громади до 2025 року, реконструйовано баскетбольний майданчик та облаштовано літній майданчик з мобільною сценою. Триває створення бджолярського кооперативу, проекту ярмарково-розважаль- ного комплексу «Кропива» в одному з міських парків. Найближчим часом відбудеться реконструкція станції очищення води.

Бобринчани показали, як у тамтешньому територіальному центрі соціального обслуговування населення діє Університет срібного віку, на заняття якого (англійська і французька мови, комп’ютерна грамотність, скандинавська хода, фітнес тощо) ходить близько сотні пенсіонерів.

– У Бобринецькій громаді є активні люди, які хочуть її змінювати і працювати заради цього. Це – молодь і люди похилого віку, освітяни і підприємці. Запорукою успіху є партнерство влади та громади. І результати такої співпраці ми сьогодні побачили, – зазначив Марат Кюрчевський після ознайомлення з набутками бобринчан.

У Маловисківській ОТГ про результати співпраці з DOBRE розповіли секретар Маловисківської міської ради Леся Постолюк та інші представники ОТГ. У рамках проекту «Здорова молодь – запорука майбутнього нашої громади та нашої країни» встановлено вуличні спортивні тренажери, розпочато вдосконалення водопоста- чання, заплановано відновити маєток родини конструктора літаків початку XX сторіччя Олександра Кудашева й створити медовий кооператив «Бджола і Ше».

Наприкінці візиту до Маловисківської ОТГ її гостям продемонстрували інформаційний LED-екран для оперативного інформування мешканців про діяльність місцевої влади на центральній площі Малої Виски, встановлений за підтримки програми DOBRE, а також провели місцевим парком з майданчиком вуличних тренажерів.

– Ми почули багато мотивуючих історій. Зміни, які відбуваються тут, справді показують, що Мала Виска – це місто, що окрилює, – зазначила Юлія Єсмуханова.


Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олександри СУХЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40446 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua