МЕНЮ


26 листопад 2018 - 10:32

Робити, що подобається, і дарма не голодати


ТОП корисних продуктів та порад про режим харчування
У багатьох є стереотипи щодо організації харчування. На жаль, часто-густо люди піддаються впливу “модних” обмежувальних дієт та псевдоекспертів. Одні з порадників хочуть слави, інші – грошей. Спекуляції на темі здорового харчування, шкідливість обмежувальних дієт, вегетаріанство та правильне харчування – про це та багато іншого сайт Depo.Кропивницький розпитав у лікаря-терапевта практикуючого дієтолога Дмитра Толстого.
Обмежувальні дієти:
чого не варто робити
Не таємниця, що є мільйони різних обмежувальних дієт. Це і білкові, і окреме харчування, коли їдять, наприклад, тільки м’ясо або рибу, а окремо – овочі. Є гречані, фруктові, овочеві дієти. Є навіть дієта, коли рекомендують на день лише випивати келих сухого білого вина із шоколадом.
Категорично не можна починати обмежувальну дієту без обстеження. Наприклад, зловживати білковою дієтою не можна тим, хто має ниркову недостатність. Обмежувальні дієти інколи призводять до того, що у молодих жінок зникає менструація, а у чоловіків починається еректильна дисфункція. У пацієнтів випадає волосся, уражаються нігті. Такою є неадекватна дієта “сім пелюстків”, коли один день люди їдять овочі, другий – фрукти і так далі. А новомодні детокс-дієти – це взагалі суцільна профанація та шахрайство.
Як свідчить практика, чим гучніша назва та модніша “дієта”, тим шкідливіша вона для здоров’я. Я рекомендую пацієнтам один розвантажувальний день на тиждень і, до слова, мені не імпонує концепція лікувального голодування.
Дієта: що варто робити
Змінити лише харчування замало. Треба повністю змінювати спосіб життя, особливо тим, хто бажає схуднути або піклується про стан здоров’я.
Насправді правила здорового способу життя та харчування банальні і зрозумілі, але людям вкрай важко їх втілювати у життя. Перш за все, треба мати дозоване фізичне навантаження та дотримуватись раціонального харчування: повністю відмовитись від “сміттєвої” їжі – фастфуду, напівфабрикатів. Не треба нічого ніколи смажити на олії та маслі – вони не повинні нагріватися, бо трансжири шкідливі. Вживайте запечене, гріль, варене, приготовлене на парі. Треба набути здорових звичок.
Окрім прописаної дієти, треба відмовлятися від шкідливих звичок та змінювати спосіб життя. Зокрема, потрібен відхід від “токсичних” відносин із друзями – наприклад, надмірного щотижневого вживання алкоголю.
ТОП найкорисніших
продуктів
Серед потрібних продуктів – яйця, краще – білок. Кисломолочні продукти – у випадку нормальної їх переносимості. Нежирні сорти м’яса: курка, індичка, кріль, нутрія, телятина, яловичина. Субпродукти – печінка, серце, язик. Не треба вірити тим, хто каже про шкідливість субпродуктів, бо ніким це не доведено.
Риба, морепродукти також корисні, але із рибних господарств, де дотримуються якості. Горіхи, гриби, овочі (окрім картоплі та буряка, для тих, хто бажає схуднути) теж дозволять схуднути. Із круп можна порекомендувати ті, що не піддавалися або мало піддавалися обробці. Це зелена гречка, нешліфований рис. Хліб – цільнозерновий, без дріжджів.
Вегетаріанство:
міфи і реальність
Організм людини – змішаного типу, тобто має структуру і травоїдних тварин, і хижаків. Багато вегетаріанців апелюють до псевдонаукової книги Томаса Кемпбелла, який начебто дослідив, як харчуються китайці, та зробив псевдовисновки, що не їсти м’ясо дуже корисно. Але в книзі насправді не доведені шкідливість м’ясоїдства чи корисність вегетаріанства.
Зараз існує теорія про те, що вживання м’яса призводить до захворювання на рак. З цього приводу варто згадати дослідження, що проводили англійські науковці. Вони 15 років поспіль слідкували за станом здоров’я звичайних людей, вегетаріанців та веганів, щоб з’ясувати, з яких причин люди помирали. Підсумок – немає доказів того, що м’ясоїди частіше вмирали від онко, ніж вегетаріанці.
Вегетаріанство можна поважати як моральну позицію проти вбивства тварин, але “здоровість” вегетаріанства для організму людини теперішньою наукою не доведена. Як правило, ті, хто пристає на вегетаріанство, одночасно відмовляється від алкоголю та паління, починає здоровий спосіб життя. Тому і є так багато покращень стану здоров‘я серед вегетаріанців.
Загальні рекомендації
Варто уникати будь-якої харчової залежності. Наприклад, вживати 8 – 10 чашок кави – це нездорова звичка. Також варто уникати залежності від будь-чого у житті: від людей, речей, вірувань тощо. Треба робити те, що приносить задоволення: ходити на уроки танців, у тренажерний зал та інше. Час завжди знайдеться. Улюблені заняття не тільки роблять людину щасливою, а й дисциплінують, допомагають більш прискіпливо підходити до організації свою часу та режиму дня.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40613 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua