МЕНЮ


4 липень 2020 - 15:23

РОК на День Конституції встановив прапор України на знакові «Дружби народів»


28 червня на площі Дружби народів у Кропивницькому відбулася акція Руху Опору Капітуляції, присвячена Дню Конституції. Під час заходу активісти РОК нагадали про порушення Конституції Зеленським та його командою, застерегли владу від кроків у бік капітуляції та здачі національних інтересів України, а також закликали місцеву владу декомунізувати площу Дружби народів, демонтувавши орден «Дружби народів» з радянською символікою і перейменувавши її.

– Ми зібралися у незвичному місці, і це не просто так. Влада на чолі із Зеленським нахабно порушує Конституцію, замість того, щоб її захищати. Вони узурпують владу, саботують євроатлантичну інтеграцію, дозволяють розкрадати країну олігархам і здають наші національні інтереси найагресивнішому ворогу – Росії. Ми знаходимось на площі Дружби народів. Якої дружби? З яким народом? З ворожою Росією? Поки Росія буде окупантом, поки російські війська вбивають наших громадян – ніяка дружба з нею неможлива! – зазначив координатор Руху Опору Капітуляції Кропивницького Дмитро Сінченко.

Площа Дружби народів була названа на честь ордена СРСР, заснованого Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 грудня 1972 в ознаменування 50-ліття утворення СРСР, бетонний макет якого встановлено на стелі у центрі цієї площі. Орден містить великий герб СРСР із серпом та молотом, і відповідно до закону «Про декомунізацію», підлягає демонтажу.

– Декомунізація, відповідно до закону, повинна була б завершитись ще у 2015 році, однак у Кропивницькому міська влада далеко не все демонтувала. У нас досі не замінили таблички з назвами вулиць, у нас досі стоять аварійні радянські пам’ятники та монументи, і досі посеред площі стоїть ця радянська зірка із серпом та молотом, яка символізує дружбу з Росією. І це на шостому році війни! Ми вимагаємо від влади негайно виконати закон і демонтувати радянську символіку! Якщо ситуація не зміниться – зірка може втомитися і випадково впасти. А сьогодні ми символічно встановимо прапор України, яким прикриємо це неподобство! – заявив активіст РОК Дмитро Завражний.

Активісти також закликали центральну владу не порушувати Конституцію, а місцеву владу – негайно перейменувати площу Дружби народів. Одним із варіантів нової назви, на думку виступаючих, може бути ім’я відомого волонтера і громадського активіста Романа Бойка, який мешкав у будинку саме на цій площі. На завершення заходу активісти встановили державний прапор на стелу поруч із бетонним орденом і виконали гімн України.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40391 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua