МЕНЮ


14 вересень 2011 - 10:04

Росія планує побудувати на Кіровоградщині ядерний завод


Український концерн ДК «Ядерне паливо» і російське ВАТ «ТВЕЛ» підписали договір про створення заводу з виробництва ядерного палива в Україну. Про це йдеться в повідомленні концерну.

Учасниками засідання з питання організації в Україні виробництва ядерного палива за російськими технологіями від української сторони були ДК «Ядерне паливо» і ДП «УкрНІПІІпромтехнологіі», з боку Російської Федерації - Держкорпорація «Росатом», ВАТ «ТВЕЛ» і ВАТ «ДСДІ».

Сторони обговорили поточні питання групи управління проектом. Комісія ДК «Ядерне паливо» рекомендує Кабінету міністрів України затвердити майданчик біля селища Смоліно (Маловисківський район, Кіровоградська область) для розміщення заводу. Громадські слухання з екологічних наслідків будівництва та експлуатації підприємства повинні відбутися в жовтні-листопаді 2011 року.

Раніше повідомлялося, що в Україну можуть бути побудовані одразу два заводи з виробництва палива для АЕС. Зокрема, проект Ядерного кодексу дозволяє створити таке підприємство американської Westinghouse Electric.

До речі, в жовтні 2010 року держконцерн «Ядерне паливо» і російська корпорація ТВЕЛ підписали угоду про будівництво до 2013 року в Україні заводу з виробництва ядерного палива. Україна буде контролювати підприємство і не пізніше 2020 року отримає необхідні для виробництва технології. Тоді передбачалося, що Україна відмовиться від поставок американських ТВЗ, оскільки вироблені на українському заводі, будуть мінімум на третину дешевше американських, та будуть з великим терміном служби.

Як повідомлялося раніше, екологічна обстановка в Україну і без того залишається вкрай складною. Так, наприклад, Чорнобиль потрапив до ТОП-10 найбільш забруднених міст планети.

«Багнет»Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38629 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua