МЕНЮ


22 жовтень 2010 - 12:25

РОЗЧИЩЕННЯ ІНГУЛУ ТРИВАЄ


– Ось уже четвертий рік, – каже Сергій Миколайович, – за активної підтримки міського голови Володимира Пузакова в Кіровограді із настанням сприятливих погодних умов тривають гідроочисні роботи на Інгулі. На сьогодні його річище розчищено й поглиблено на ділянці 1100 метрів від мосту об’їзної дороги на Завадівці в бік шахтного поля копальні "Інгульська".

Почали розчищення з названої ділянки, щоб уникнути підпору води у річці в районі Завадівки, Кущівки, Савинівки та перейти до розчищення вкрай вразливої ділянки, розташованої в межах вулиці Інгульська набережна (від провулку Семенівського до вулиці Свердлова). Там заплановано звільнити від намулу до півкілометра річища й повернути річці її первісні вигляд та глибину.

Інтенсивність розчищувальних і поглиблювальних робіт могла б бути й більшою у випадку залучення на їх виконання коштів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Однак зараз встановлено такі правила, що ці кошти можна використати лише після погодження з Кабінетом Міністрів України.

Необхідну процедуру для цього управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради у вказаний урядовцями термін виконало. Але коштів з нашого ж міського фонду охорони навколишнього природного середовища для здійснення подальшого розчищення й поглиблення Інгулу отримати не можемо. Нам кажуть, що право дозволу на їх освоєння надано тепер Державному казначейству, яке повинно дати відповідне розпорядження обласному казначейству, а те – уже міському. На якому етапі цієї складної процедури "зависли" необхідні для проведення розчищення й поглиблення Інгулу в межах міста кошти – невідомо. А зручний для роботи час минає, адже за технологією їх провадження це можна робити лише в нехолодну пору року.

Тож через тяганину фінансистів спеціалісти з розчищення водойм не можуть у повному обсязі виконувати свою роботу. Це є перепоною для швидкого й остаточного позбавлення багатьох кіровоградців від сезонного підтоплення їхніх обійсть ґрунтовими й талими водами.

Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36602 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua