МЕНЮ


16 жовтень 2015 - 12:49

Розмаїття тем і барв


Напередодні та невдовзі після Дня художника, який в Україні відзначають у другу неділю жовтня, в обласному художньому музеї відбулося відкриття двох виставок – до свята малярів та присвяченої пам’яті видатних художників-земляків Івана Похитонова та Петра Оссовського.

Перша з експозицій – розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри широкого кола художників і скульпторів області. Якщо вважати початком експозиції твори, розташовані по ліву руку від того, хто заходить у зал з виставкового, то відкривають її полотна батька й сина – народного художника України Михайла Надєждіна та заслуженого художника України Андрія Надєждіна. Сучасний підхід в традиційних жанрах образотворчого мистецтва демонструє нещодавно обраний голова обласної організації Національної спілки художників України Андрій Хворост. На виставці є також твори відомих майстрів портрету, пейзажу та натюрморту – Фелікса Полонського, Сергія та Анатолія Шаповалових, Валерія Давидова, Володимира Плітіна, Олександра Демиденка. Яскравими, декоративними фарбами та виразним національним колоритом вирізняються роботи Ольги Коломієць. Графічне мистецтво представлене творами Володимира Кир’янова та Ольги Пунгіної, мистецтво скульптури – роботою кіровоградського майстра Григорія Савченка. А скульптор Віктор Самійленко здивував глядачів своїми живописними творами.

Молодше покоління репрезентоване доробком Марії Ачкасової, Василя Коваля, Анатолія Кімнатного. В експозиції є і твори Анастасії Плітіної та Людмили Демиденко, Дмитра Тарасенка, Павла Олексієнка, Марини Кир’янової, Олексія Лозинського, виконані в техніці олійного живопису, а також акварелі Ірини Зантарії та кераміка Лариси Кулініч…

Друга виставка під назвою "Малій Батьківщині присвячується…" у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського "Світ і Вітчизна" є результатом роботи групи художників на вільному повітрі в Добровеличківському, Новоукраїнському та Маловисківському районах.

Цьогоріч 27 січня виповнилося 165 років від дня народження великого майстра мініатюрного живопису Івана Похитонова (1850 – 1923) та 18 травня – 90 років одному з родоначальників "суворого" стилю в образотворчому мистецтві Петрові Оссовському (1925 – 2015), який пішов з життя нещодавно, першого серпня.

Аби гідно вшанувати пам’ять видатних синів Кіровоградщини влітку обласний художній музей організував для кіровоградських майстрів пензля творчі виїзди в ті місця нашого краю, де названі вище митці народилися. В акції взяли участь Валерій Давидов, Володимир Волохов, Марія Ачкасова, Наталія Федорова, Віктор Осипенко та Анатолій Кімнатний. Роботи цих авторів, написані на пленері, і представлено у відкритій минулої п’ятниці експозиції. Усі вони, за винятком Марії Ачкасової, взяли участь у відкритті експозиції. А завідувач відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського "Світ і Вітчизна" Анатолій Кімнатний розповів, що традицію організації обласним художнім музеїв пленерів започаткував півтора десятка років тодішній його директор Валерій Давидов. І от тепер він же разом з працівниками музею поклали початок реалізації задуму проводити пленери в місцях, пов’язаних з видатними живописцями нашого краю.

Художники побували в Добровеличківському районі біля села Червона Поляна та поблизу сіл Помічної та Новопавлівки, де раніше було село Мотронівка – батьківщина Івана Похитонова, що на межі Добровеличківського та Новоукраїнського районів, а також у Маловисківському районі та в самому місті Малій Висці, де народився Петро Оссовський. Вони писали пейзажі там, де свого часу створювали картини і їхні видатні попередники.

Автори виставлених у галереї невеликих за розміром етюдів, створених на природі (з них митці в подальшому можуть написати великі полотна), подякували приватному підприємцеві з міста Помічної Добровеличківського району Вікторові Волощуку та своєму колезі художникові Вікторові Осипенку із селища Добровеличківки за їх перевезення протягом декількох днів похитонівськими й оссовськими місцями та забезпечення місцем для ночівлі. Окрім цього, і художники, і приватний підприємець отримали подяки від обласного художнього музею за участь у пленері та допомогу в його проведенні. А Валерій Давидов ще й подарував Вікторові Волощуку на згадку про його вагому допомогу, надану художникам, власну акварель…

Обидві виставки можна буде оглянути ще протягом кількох тижнів, тож приходьте й милуйтеся доробком наших сучасників-живописців.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38726 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua