МЕНЮ


5 квiтень 2013 - 14:59

Розмалюють диво-птаха та тисячі писанок


У Кіровоград привезли заготовку диво-птаха, котрий, розмалюють місцеві художники у традиціях нашого регіону, його буде представлено під час святкування Дня незалежності України на Параді вишиванок – 2013.

Кіровоградські митці переконані: як і наша диво-писанка торік, кіровоградський диво-птах буде одним з кращих. Заступник начальника відділу культури та туризму міської ради Неля Чорна розповіла, що в основу кожного з макетів диво-птаха закладено композиційний принцип побудови української керамічної іграшки-свистунця. Раніше такі маленькі керамічні іграшки створювалися в різних регіонах України, в гончарських осередках. Вони мали свої місцеві особливості, але зберігали характерні риси, притаманні українській керамічній іграшці загалом. За умовами конкурсу, диво-птах буде доставлений до Києва з 19 по 22 серпня. Сам конкурс і Парад вишиванок відбудуться 24 серпня – на День незалежності України. В результаті буде обрано найкращого птаха і нагороджено місто-переможця. Призовий фонд за такий, без перебільшення, витвір мистецтва в цьому році становить 75 тисяч гривень.

Зараз же художники завершують розмальовку диво-писанки – великоднього подарунка місту, яка до цього свята буде представлена кіровоградцям, а потім залишиться у місті як нагадування про величне свято Пасхи та невичерпні мистецькі таланти нашого краю.

Окрім того, Кіровоград отримав п’ять тисяч дерев’яних заготовок маленьких майбутніх писанок, які розмальоватимуть у великодніх традиціях кіровоградські школярі та молодь. 500 найкращих писанок буде відправлено в Київ для участі в конкурсі "Писанковий рай", що відбудеться другого травня в сквері Івана Франка. Журі визначатиме найкращі роботи, нагороджуватиме переможців, виставка діятиме протягом місяця. Отже, кияни та гості столиці зможуть ознайомитись із творчістю наших дітей та традиціями пасхальних розписів Кіровоградщини.

Більшу половину, майже чотири тисячі, заготовок розподілено між загальноосвітніми школами міста, також візьмуть участь у розмальовуванні вихованці обласного центру дитячо-юнацької творчості, дитячої художньої школи імені Олександра Осмьоркіна, дитячої школи мистецтв та дитячо-юнацьких клубів міста.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36455 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua