МЕНЮ


12 березень 2013 - 11:47

Розробляється план зонування Кіровограда


За словами головного архітектора проекту Володимира Токара, план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон. Зони території скомпоновані по групах. Так, невиробнича зона включає в себе зону громадського центру, навчальні, культурно спортивні, лікувальні та торговельні зони, житлова зона – зону садибної забудови, забудови будинками до дев’яти поверхів та забудови будинками вище дев’яти поверхів, визначені також транспортні зони (це, зокрема, залізниця, вулиці, майданчики для гаражів, автостоянок, СТО, АЗС), інженерної інфраструктури, промислові, ландшафтно-рекреативні зони із зонами активного відпочинку, зеленими насадженнями, зона історичного ареалу. У цих зонах в свою чергу визначені санітарно-захисні зони, так звані червоні лінії.
– Після проведення зонування по кожній із зон визначаються види об’єктів, будівництво яких є переважним або допустимим, – зазначив Володимир Токар. – Також по кожній із зон визначаються умови та обмеження щодо будівництва тих чи інших об’єктів. Ці умови передбачені наказом Мінрегіонбуду. Серед них – і максимальний відсоток забудови тієї чи іншої зони, щільність забудови, відстані від червоних ліній, висотність об’єктів й таке інше.
Як підкреслив Володимир Токар, зонінг дозволить чітко визначити та контролювати цільове використання земель й не дасть можливості для незаконних маніпуляцій із ними. Скажімо, якщо відповідно до плану зонування якась ділянка знаходиться у прибережній зоні, то уже ніхто не зможе отримати дозвіл на будівництво на ній автозаправної станції, чи збудувати житловий об’єкт у санітарно-захисній зоні й так далі.
Члени містобудівної ради взяли проект плану зонування території Кіровограда за основу. Остаточний варіант цього документу розробники обіцяють надати до кінця березня. Після цього він має пройти громадське обговорення. Василь Дзядух закликав членів містобудівної ради взяти в цьому процесі активну участь. Зауваження та пропозиції, які надходитимуть до управління містобудування та архітектури, розгляне спеціально створена узгоджувальна комісія, після чого проект плану зонування території знову буде винесений на розгляд містобудівної ради, а а потім – на розгляд міської ради. Орієнтовно затвердити цей документ планується у червні нинішнього року.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.363 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua