МЕНЮ


3 вересень 2021 - 09:30

Рухатися до нових освітніх вершин
«Освіта і час. Кропивницький вимір» – тема цьогорічного традиційного серпневого освітянського форуму, на який міські педагоги зібрались, щоб обговорити досягнення галузі і намітити плани на майбутнє.

У фойє обласної філармонії було гамірно і святково. Педагоги з різних навчальних закладів міста представляли свої напрацювання, ділились ідеями, методичними розробками, які можуть використовувати в освітньому процесі їхні колеги. Також тут діяли різноманітні майстер-класи, проходили дискусії про те, як можна зробити шкільну науку доступною, наповненою змістом,
цікавою.

Кореспондент «ВГ» поспілкувалася з кількома освітянами.

Алла Соколенко, бібліотекар школи №34:

Ми демонструємо на форумі методичну літературу та посібники програми «Нова українська школа» й посібники з інклюзивного навчання, адже не кожному вчителю вистачає часу орієнтуватись у різноманітті методичної літератури. А ми своєю виставкою їм допоможемо, підберемо необхідну літературу.

Ярослав Скорик, директор Кропивницької філії компʼютерної академії «Шаг»:

Наша локація «Робототехніка» – один з навчальних модулів програми для дітей малої компʼютерної академії, адже у нас навчаються діти від 7 до 14 років. Також до нас ходять і дорослі люди. Ми навчаємо їх створювати свої сайти, розробляти компʼютерні ігри, основам програмування, вивчаємо нові сучасні програми, які допоможуть дітям у навчанні та всебічному розвиткові. Щоб діти не безцільно проводили свій вільний час за смартфонами і планшетами, ми спрямовуємо їхні навички у освітнє русло, щоб володіння компʼютерною технікою приносило їм користь. Загалом, у Кропивницькій філії компʼютерної академії «Шаг» навчаються 512 учнів. Ми – як маленька школа.

Анастасія Горбачова, студентка:

Я предствляю Економіко-технологічний інститут ім. Роберта Ельворті – новий сучасний вищий навчальний заклад, який готує спеціалістів з різних напрямків виробничого спрямування. У нас використовуються сучасні методики та технології навчання, викладають висококласні спеціалісти, що дає можливість застосовувати нові підходи до навчання. Хотілося б, щоб майбутні студенти обрали саме наш виш. Бо він не просто дає вищу освіту, а заповнює спеціалістами нішу у виробничій галузі, які згодом зможуть працювати на підприємствах нашого
міста.

Іван Лаврусенко, вчитель фізики Наукового ліцею:

На нашому стенді – те обладнання, придбане три роки тому, яке ми застосовуємо у викладанні фізики, зокрема з теми «Електричний струм», також ж є комплект з молекулярної фізики, комплект оптики для виконання лабораторних робіт. Діти мають можливість проводити різноманітні досліди, використовуючи сучасне наочне обладнання. Також представлені ті прилади, які використовувались на уроках фізики в 90-х роках минулого століття. Вони служать і нині.

Марина Сергієнко, вчителька молодших класів Наукового ліцею:

Пропонуємо для огляду дидактичні матеріали «Нової української школи». Як вчителям зробити так, щоб дітям було цікаво навчатися, щоб вони з радістю йшли до школи. Є дуже багато навчальних матеріалів, якими нас забезпечила місцева влада. Також ми можемо робити дидактичні матеріали власними руками, долучаючи до цього і дітей, і батьків. Таким чином в «Новій українській школі» ми застосовуємо педагогіку партнерства. Діти на наочних прикладах засвоюють знання, які їм знадобляться у житті.

Оксана Крамаренко, заступник директора центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Кропивницького:

На локації «Початкова школа» проводяться майстер-класи для всіх бажаючих педагогів за тими методиками, прийомами і методами, які використовуються саме в «Новій українській школі». Вже четвертий рік триває реформа. В 2021 – 2022 навчальному році початкова школа передасть реформу в середню школу. Наші вчителі дуже досвідчені, тому що проходили навчання, тренінги, озброїлись новими методиками, заклади освіти отримали дидактичні матеріали, які представлені також на цих майстер-класах. Тобто з упевненістю можна сказати, що «Нова українська школа» буде переходити в середню школу.

Лариса Костенко, начальниця управління освіти міської ради:

Сьогодні ми завершуємо нашу освітянську декаду. Тепло прийняли у нашу велику родину молодих вчителів. Дуже приємно, бо чимало випускників наших педагогічних вишів прийшли саме до нас. Сьогодні ми ознайомились зі шляхом, який пройшла освітня галузь за 30 років незалежності України, а також намітили шляхи, якими крокуватимемо у новому навчальному році. Нам є чим пишатися, всі досягнення наших освітніх закладів представлені на виставці. Основні завдання, які були поставленні торік, виконали. Прийняли програму розвитку освіти на 2021 – 2025 роки, реалізували освітянські проєкти, трансформували мережу закладів освіти, відкриваємо в місті перший сучасний міжшкільний ресурсний центр №1, продовжуємо цифрову трансформацію освіти – працює додаток «Освітній навігатор».На пленарному засіданні освітнього форуму Лариса Костенко розповіла про рейтингові показники медалістів, випускників, які отримали по 200 балів на ЗНО, оприлюднила рейтинг шкіл за результатами ЗНО, напрямки роботи на найближчі роки тощо.

На 2021 – 2022 роки передбачили нові проєкти. Зокрема, для дошкілля – «Синергія партнерства з батьками заради майбутнього дітей», з подолання цифрової освітньої нерівності в Україні – впровадження мультимедійної концепції для початкової школи. Міждисциплінарний проєкт для учнів середніх та старших класів у співпраці з викладачами Харківського політехнічного університету, що пов‘язує природничо-математичні дисципліни з історією наукових відкриттів і
винаходів.

В освітянському форумі взяв участь в міський голова Андрій Райкович. Він поцікавився новинками освітнього процесу, поспілкувався з кращими вчителями міста, привітав молодих педагогів.

Виступаючи перед освітянами, очільник міста зауважив, що підтримка усіх навчальних закладів у контексті цифрової трансформації для міської влади була і буде в пріоритеті. Також подякував освітянам за те, що активно впроваджують у навчальному процесі нові ІТ-технології, користуються ними на уроках.

– Ви – вчителі не лише підростаючого покоління, а й усієї нації, – сказав Андрій Райкович. – Минулого навчального року Кропивницький мав 126 медалістів, і це не межа. Треба наполегливо працювати й далі. Я щиро бажаю всім вам міцного здоров'я, творчих здобутків, мирного неба і терпіння. А ще ми дотримали свого слова: тепер педагоги дитячих садочків матимуть підвищені доплати за престижність праці.Міський голова нагородив кращих педагогів Кропивницького та вручив кільком, які посіли провідні місця в міжнародних конкурсах та продемонстрували високий професіоналізм при підготовці випускників до незалежного зовнішнього оцінювання, а також керівникам ряду закладів сертифікати на грошову винагороду та придбання новітнього навчального обладнання.

НУШ – школа нових можливостей

Початкові класи закладів освіти Кропивницького отримали програмне забезпечення на 2,8 мільйона гривень.

27 серпня у ЦНАПі відбувся другий етап серпневої наради педагогічних працівників для вчителів початкової школи, які починають у новому навчальному році працювати з першачками.

Прийдешній навчальний сезон – знаковий, адже четвертий рік поспіль у початкових класах діють засади Нової української школи. Починалося все із запровадження пілотного проєкту, в якому взяли участь педагоги освітнього закладу № 25. Саме вони першими проводили апробацію нових тактик та стратегій. Наступний крок – реформа середньої школи. Сьогодні вчителі початкових класів приймають естафету у колег, які в 2018 році розпочинали роботу за програмами НУШ – школи нових можливостей, різнобічного розвитку дитини та комфортного освітнього середовища.

– Перед міською владою і педагогічними працівниками стоїть важливе завдання – забезпечити надання якісної освіти, виховати розумних дітей. І ваша роль у цьому процесі надзвичайна. Бо, як 96 учителів перших класів у нашому місті розпочнуть цей довгий шлях, які зерна посіють у маленькі душі, такі потім і пожнемо результати. Ми вже маємо перший досвід у роботі Нової української школи. І вам продовжувати цю історію новітньої, сучасної української педагогіки. Але пам’ятайте: методики, інструменти навчання можуть змінюватись. Одне залишається незмінним – любов до дітей. На вас дивитимуться, вас слухатимуть 2600 першачків. Тепер ви – частинка їхнього життя, адже імена мами і першої вчительки не забуваються ніколи, – наголосив міський голова Андрій Райкович, виступаючи перед присутніми.

Настанову вчителям перших класів дала й начальниця управління освіти міськради Лариса Костенко:

– Зберегти у дітей природну допитливість і потяг до навчання, дати відчуття безпеки і поваги до них – ось ваше першочергове завдання. Твердо переконана, що учительська громада міста може виконати будь-які непрості завдання.

У червні, в рамках інвестиційного проєкту «Інноваційний прорив», організованого Асоціацією міст України, Кропивницька міська рада виграла грант в розмірі 2,85 мільйона гривень на придбання нового програмного забезпечення шкіл. І заклади освіти отримали сучасні електронні ресурси для початкової школи та інклюзивної освіти.

Сертифікати на користування електронними засобами навчального призначення «Дидактичний мультимедійний контент KM MEDIA Ed Profi» одержали: НВО № 6: для 1 та 2 класів НУШ, НВО № 8: для 2 класу НУШ, НВО «Мрія»: для 1 та 2 класів НУШ, «Ліцей «Науковий»: для 1 та 3 класів НУШ, НВО № 20: для 3 класу інклюзивного навчання, НВО №25: для 2 класу НУШ, НВО № 26: для 1 класу інклюзивного навчання, «Новомиколаївська гімназія»: для 3 класу інклюзивного навчання, НВО № 35: для 3 класу НУШ та 2 класу інклюзивного навчання, НВО № 37: для 3 класу НУШ, Інклюзивно-ресурсний центр № 1: для 1, 2, 3, 4 класів інклюзивного навчання.

Матеріали підготувала
Оксана ВЕРСТЮК
Фото автора та із сайту міської радиДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36883 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua