МЕНЮ


4 вересень 2015 - 10:45

Сім варіантів. який переможе?


На громадських слуханнях “Нове ім’я столиці степового краю” з питання перейменування Кіровограда найбільшу підтримку дістали назви “Єлисаветград”, “Інгульськ”, “Кропивницький”.

Нагадаємо, що перейменування низки населених пунктів, у тому числі і Кіровограда – вимога Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, Головуючиий на громадських слуханнях секретар міської ради Іван Марковський зазначив, що головна мета слухань – визначення переліку варіантів назви міста, який буде винесено на розгляд громадськості під час опитування.

З презентаціями варіантів назв міста виступили Микола Тупчієнко, Олександр Чорний (обидва — за Єлисаветград), Олександр Ратушняк та Юрій Митрофаненко – за Інгульськ. Ігор Козуб презентував назву Златопіль, Ігор Смичек – Кропивницький, Геннадій Орєшков – Благомир, Станіслав Пересипко – Козацький, Євген Миценко – Ексампей.

Презентація всіх цих назв проходила у досить бурхливій атмосфері. Присутні у залі дозволяли собі викрикувати, перебивати та ображати виступаючих, не даючи їм можливості висловити свою точку зору.

Найбільш емоційно поводилися прихильники та противники назви “Єлисаветград”. Аргументи перших відомі: Єлисаветград, за їхнім твердженням, – історична назва Кіровограда, походить воно від імені святої Єлисавети, і в той період, коли місто називалося саме так, був для нього періодом розквіту.

Противники ж цього варіанта наполягали, що Єлисаветград – це залишки імперських часів і намагання окупантів побудувати на Кіровоградщині “Русский мир”. Тому цю назву потрібно взагалі виключити зі списку варіантів.

Зупинити ці суперечки намагався відомий у Кіровограді журналіст та краєзнавець Юрій Матівос. Сам він є прихильником назви Новокозачин, але цей варіант презентувати не став, закликавши присутніх не перетворювати громадські слухання на мітинг, а обговорити запропоновані варіанти у колі науковців, де звучатимуть аргументовані та підкріплені історичними фактами пропозиції.

На тлі всього цього дійства виступ Владики Марка – єпископа Кіровоградського і Голованівського Української православної церкви Київського патріархату – був наче ковток свіжої води. На відміну від представника УПЦ Московського патріархату, який заявив, що не справа церкви займатися перейменуванням міста, владика Марк висловив таку позицію:

– Дива не буде. Якщо ви самі не змінитесь, то й місто не зміниться, і назва на честь святої нічого не змінить.

Його виступ лунав у цілковитій тиші – чи то втомились сперечатись, чи то проникливі слова дійшли до душ і розуму присутніх.

Отже, як у підсумку повідомив начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради Сергій Запорожан, за результатами слухань до опитувального листка пропонується внести назви – Єлисаветград, Інгульск, Златопіль, Кропивницький, Ексампей, Козацький, Благомир. Назви будуть розташовані у алфавітному порядку. Також буде і графа “Інша назва, крім існуючої”.

Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41053 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua