МЕНЮ


23 серпень 2019 - 11:57

Саботаж чи непорозуміння?


20 серпня попередньо анонсоване перше засідання 16-ї сесії міської ради Кропивницького так і не відбулося. У сесійній залі зареєструвалися 19 депутатів з 24-х. Кворуму для початку роботи не було.

За словами начальника управління апарату міської ради Людмили Масло, про засідання народних обранців попередили вчасно. Але про свою відсутність з поважних причин заявили дев’ятеро депутатів.

– З 14 по 19 серпня провели засідання постійні депутатські комісії. Матеріали сесії отримали 29 депутатів. Шестеро ще раніше заявили, що не зможуть прийти на сесію з поважних причин, ще троє напередодні надіслали заяви, що не зможуть прийти на засідання через поважні причини, – повідомила Людмила Масло.

Таким чином, на сесійне засідання не прийшли депутати фракцій «Наш край», «Рідне місто» і «Опозиційний блок – За життя».

Позиція депутатів, що не з’явилися на засідання, не зрозуміла міському голові Андрію Райковичу, адже на сесії мала розглядатися низка дуже важливих для життя громади питань.

– Місто ефективно спрацювало, і за результатами семи місяців діяльності господарського комплексу ми маємо можливість збільшити дохідну частину міського бюджету на 40,9 мільйона гривень, – наголосив очільник міста. – З цих коштів планували додатково профінансувати освіту на десять мільйонів гривень й охорону здоров’я – на вісім мільйонів гривень. Ці кошти сьогодні вкрай необхідні для вчасної виплати заробітної плати за серпень педагогам і медикам. Надважлива й підготовка міста до зими. Ми маємо проект рішення, відповідно до якого КП «Теплоенергетик» виділялися 15 мільйонів гривень на якісну підготовку теплового господарства до нового опалювального сезону. Окрім того, 12 мільйонів гривень необхідні для завершення будівництва другої «арки» по вулиці Ельворті, один мільйон гривень – на введення в експлуатацію житлової багатоповерхівки по вулиці Жадова. Також один мільйон гривень планується виділити на надання матеріальної допомоги кропивничанам, які потребують вартісного лікування чи перебувають у складних життєвих обставинах.

За словами міського голови, ігнорування депутатами сесії – це планомірний зрив життєво важливих для міста процесів і створення соціальної напруги.

Не дав чіткої відповіді щодо відсутності депутатів трьох фракцій, серед яких були й представники освітньої та медичної галузей, і секретар міської ради Андрій Табалов. Він висловив припущення, що таким чином вони хотіли показати свою позицію щодо необхідності проведення Дня депутата, де б були розглянуті проблеми житлово-комунального господарства. Він пообіцяв, що такий захід обов’язково відбудеться, а депутати зможуть висловити своє бачення підготовки міста до нового опалювального сезону тощо.

Секретар міської ради відзначив, що за останню каденцію міській владі вдалось зробити дуже багато: прийняти бюджет, який дозволив здійснювати реконструкцію арки, почати будівництво ЦНАПу, створити краще в країні комунальне підприємство «Електротранс». Крім того, вдалось побудувати внутрішньобудинкові та магістральні дороги, відремонтувати дахи на більшості будинків.

– Ми повинні продовжувати працювати для того, щоб наше місто ставало кращим, стосовно непорозумінь – вони іноді бувають, – зауважив Андрій Табалов. – Я думаю, що міський голова обов’язково ініціює зустріч з депутатами, я також долучусь до цього процесу. Ми і поспілкуємось із тими фракціями, які відсутні на засіданні, і з’ясуємо, які виникли проблеми. Переконаний, ми обов’язково вийдемо на ефективну роботу, вирішимо усі питання, тому всіх закликаю до конструктивного діалогу і продуктивної роботи.

Представники інших фракцій так само були непоінформовані щодо того, що ж стало причиною демаршу їхніх колег. Вони запитували в очільників міста, які причини такої поведінки депутатів-прогульників, які вони вимоги висувають. Висловлювали ряд припущень. Хоча жодні вимоги не повинні стати на заваді роботі, коли під ударом недофінансування опиняються цілі галузі міського господарства.

Тому решті присутніх депутатів залишалось просто заслухати інформацію про складну ситуацію у сфері охорони здоров’я через відсутність належного фінансування від голови обласної організації профспілки медпрацівників Лариси Козлової, начальниці управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук і головного лікаря центральної міської лікарні депутата Олександра Артюха.

Також слово взяв новообраний народний депутат України від партії «Слуга народу» Олександр Дануца, який назвав таку поведінку частини представників депутатського корпусу саботажем.

Таким чином, після невдалої спроби провести перше засідання 16 сесії міської ради Андрій Райкович переніс його на 27 серпня.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37248 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua