МЕНЮ


22 листопад 2019 - 09:27

Щастя у долонях


Напередодні Міжнародного дня недоношених дітей, який у 2009 році заснований Європейським фондом по догляду за новонародженими дітьми і відзначається 17 листопада, у вестибюлі кропивницького міського пологового будинку №1 з функціями перинатального центру зібралось чимало малечі.

Разом із своїми батьками, медичним персоналом вони прийшли для того, щоб відзначити «Свято Поспішайки» – як з любов’ю нарекли вони цей день.

Дивлячись на цих жвавих малюків, важко навіть уявити, що вони народились передчасно і з низькою вагою. Деякі з них при народженні поміщались на долоні, але завдяки професійним діям медиків ці дітки отримали шанс на повноцінне життя, слали радістю для своїх батьків.

Лікарі і медсестри пологового будинку щиро вітали винуватців свята, вручили їм подарунки, а веселі аніматори подарували цікаві та змістовні розваги.

Від імені всіх батьків, дітки яких прийшли у цей світ трохи раніше визначеного терміну, з теплими словами вдячності і поваги до медиків звернулась Юлія Коптьолова – мама маленької Софійки, яка розважалась разом з іншою малечею і навіть не підозрювала, які труднощі передували її народженню. Але все скалося напрочуд добре. Молода мама подякувала медикам за їхні добрі, щирі серця, професіоналізм, допомогу при виходжуванні новонароджених, побажала всім присутнім добра і щастя.

Сорок років професійного стажу має заступниця головного лікаря з медичної частини пологового будинку Тамара Грач. І понад двадцять з них – саме на нинішній посаді. Чимало пологів довелось прийняти досвідченій лікарці, багато батьківських і дитячих доль залишили відбиток у її серці.

– За останній рік у нас чотири відсотки немовлят від загальної кількості новонароджених народились передчасно і мали вагу від кілограма двісті грамів до двох з половиною кілограмів, – розповіла Тамара Іванівна. – Причини передчасних пологів бувають дуже різні, але це не привід опускати руки як батькам, так і медикам. Звісно, такі дітки потребують ретельного обстеження. Передчасні пологи – не привід для відчаю, адже в нашому пологовому будинку завжди можна отримати професійну медичну допомогу, належні поради за доглядом за дитиною.

Якщо дитина з’являється на світ раніше від терміну, органи і системи у неї ще не розвинені так, що у доношеної. Тому вона з першої хвилини потребуватиме медичної допомоги, причому її обсяг і тривалість будуть залежати від того, на якому терміні і з якою вагою народилася.

У міському пологовому будинку створено всі необхідні умови для догляду за недоношеними малюками , впроваджено сучасні технології інтенсивної підтримки життєво важливих функцій передчасно народжених дітей.

Має власний відлік маленьких «поспішайок» і Тамара Іванівна. Двадцять два роки тому лікар прийняла 720-грамову дівчинку. Довелось докласти чимало сил і знань, борючись за її життя. Але все завершилось добре. Тепер Христина вже доросла і гарна дівчина, навчається у медичному університеті, разом із мамою заходить в гості до лікарки, засвідчуючи свою вдячність за вміння і професіоналізм всьому медичному персоналу.

– Ми радіємо, що сьогодні побачили наших «поспішайок», – каже Тамара Грач. – Які вони товариські і веселі! Тож нехай ростуть здоровими і щасливими!

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39076 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua