МЕНЮ


22 травень 2020 - 09:19

Щедрий конкурсний ужинок


Під час карантину, пов’язаного з поширенням коронавірусної інфекції, у школі естетичного виховання «Дитяча школа мистецтв міста Кропивницького», що в селищі Новому, не сидять склавши руки, а дистанційно працюють і навіть беруть участь в онлайн-конкурсах.

Учні й викладачі за допомогою комп’ютерів, смартфонів, інших пристроїв та програм продовжують викладати й опановувати шкільну програму. А деякі ще й беруть участь в онлайн-конкурсах, надсилаючи на адресу організаторів відео виступів і мистецькі роботи учнів, які стають їх переможцями й лауреатами.

Так, завідувач оркестрового відділу школи викладач класу віолончелі Лариса Лісниченко та викладач класу фортепіано Олена Загородна надіслали записи з виступами своїх вихованців на дистанційний онлайн-конкурс Gold Evrope. World stars – 2020 («Золота Європа. Світові зірки – 2020»), що проходив у Празі (Чехія) протягом 4–5 травня за підтримки Міністерства культури Чеської Республіки. У конкурсі були три номінації: «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво» та «Оригінальне мистецтво» (один з жанрів якого – «Інструментальна музика»). На участь у конкурсі надійшли півтори тисячі заявок з різних європейських країн, з них до перегляду організатори онлайн-конкурсу відібрали близько тисячі відео митців від 5 до 26 років.

Вихованка Лариси Лісниченко учениця 5-го класу віолончелі Аїда Боженко (на фото) здобула гран-прі конкурсу, яких загалом з-поміж близько тисячі учасників було удостоєно 13 учасників, а в жанрі «Інструментальна музика» – лише трьох. Інші учні викладача стали лауреатами ІІ ступеня (дует віолончелістів у складі учениці 4-го класу Валерії Рубльової та учениці 3-го класу Марії Запорожець) і ІІІ ступеня (дует віолончелістів у складі учня 8-го класу Богдана Єфімова та учениці 7-го класу Анни Ланецької). Концентмейстер у всіх учасників – Володимир Волошенко.

Дует піаністів викладача класу фортепіано Олени Загородної у складі учениці 7-го класу Крістіни Кареліної та учениці 6-го класу Анни Мельник (на фото) став лауреатом І ступеня дистанційного онлайн-конкурсу Gold Evrope. World stars – 2020 («Золота Європа. Світові зірки – 2020»), як і на I Міжнародному конкурсі-фестивалі «Співограй», що проходив у Кропивницькому протягом 10–12 квітня. Крістіна й Анна у складі дуету були також учасницями XIII Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Країна «Art-Fest», що пройшов у Києві 12 квітня, і здобули там гран-прі. На IІI Відкритому міжнародному конкурсі мистецтв «Чарівні фантазії» (м. Бердянськ, 15–17 травня) Крістіна стала лауреатом першого ступеня, як і фортепіанний дует у складі Крістіни Кареліної та Анни Мельник.

Виступи ксилофоністів викладача класу ударних інструментів Людмили Русавської (концертмейстер – Володимир Волошенко) були представлені на XXII Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Українська естафета творчості» в Кропивницькому 2 травня. Учні Андрій Лук’яненко (12 років) та Іван Петренко (11 років) стали лауреатами першої премії, а Кирило Доценко (8 років) – другої.

Відсвяткували участь й отримання нагород не лише учні оркестрового, фортепіанного й народних інструментів відділів дитячої школи мистецтв міста Кропивницького, а й образотворчого мистецтва та вокально-хорового відділів. В обласному конкурсі з образотворчого мистецтва «Веселкові фарби» 2020 року серед учнів шкіл естетичного виховання в номінації «Живопис» (середня група) диплом ІІ ступеня за роботу «Зимовий вечір» здобув учень Владислав Павловський (викладач – Юрій Вінтенко); у номінації «Композиція» (молодша група) диплом І ступеня за роботу «Чаювання» – учениця Катерина Савінова (викладач – Ольга Краснопольська), у середній групі диплом І ступеня за роботу «Навесні» – учениця Беатриса Мальована і в старшій групі диплом ІІ ступеня за роботу «Вірші» – учениця Єлизавета Лотицька (викладач обидвох – Юрій Вінтенко).

А на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв Universe of arts («Всесвіт мистецтв») в Одесі, що відбувся 8–11 травня (номінація «Вокальний жанр»), шкільний вокальний ансамбль «Весняночка» (керівник – Вікторія Фідря, концертмейстер – Анна Жалінська) став лауреатом першої премії. На Міжнародному фестивалі-конкурсі «Талановиті діти України» (м. Київ, 16–17 травня), номінація «Академічний вокал», учениця викладача класу вокалу Вікторії Фідрі восьмикласниця Валерія Хоровець стала лауреатом третього ступеня.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37308 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua