МЕНЮ


15 сiчень 2016 - 11:04

Що турбує учасників АТО та воїнів-"афганців"


Про місцевої та загальнодержавної ваги справи ішлося у середу на плановій зустрічі міського голови Андрія Райковича з представниками організацій воїнів-“афганців” та учасників антитерористичної операції на сході України.

Про земельні ділянки для учасників АТО

Очільник міста відзначив, що в Кіровограді недостатньо землі, аби виділити ділянки для індивідуальної забудови всім військовослужбовцям, які мають на це право. І зазначив, що можна одночасно з пошуками варіантів розширення території обласного центру під житлову забудову вирішувати питання забезпечення житлом захисників України і в інший спосіб. По-перше, у міському бюджеті передбачено кошти на спорудження 50-квартирного будинку, під нього вже залито фундамент. По-друге, у селищі Новому є гуртожиток, з якого давно відселено його мешканців, тож цю будівлю можна також використати для потреб військових ветеранів.

– Це нормальне приміщення, збудоване в 70-і роки. Ми проведемо там експертизу. Якщо характеристики фундаменту й стін відповідатимуть будівельним стандартам і нормам – будемо облаштовувати в ньому житло для воїнів. Це наш план на 2016 рік, – зазначив міський голова.

Про український собор

Представник громадської організації "Бойове братство" Олег Кокуленко сказав, що Кіровоград є чи єдиним містом в Україні, де немає собору УПЦ Київського патріархату, священнослужителі якого надзвичайно патріотично налаштовані. Тому ветерани, котрі на власному гіркому досвіді переконалися в дієвості російської пропаганди проти України, попрохали віднайти гідне для собору місце.

– Храми не можна будувати на смітниках, не можна зводити будь-де. Так було колись, і так має бути зараз, храм повинен стояти в найкращому, намоленому місці. Без сумніву, такі місця є в Кіровограді, і ми підшукаємо відповідне, – погодився з ветераном АТО міський голова.

Про соціально-побутові аспекти

Соціальна підтримка воїнів АТО та їхніх сімей – у центрі уваги міської влади, наголосив Андрій Райкович і запевнив, що нинішнього року міська влада продовжить реалізацію комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їхніх сімей – мешканців Кіровограда. Ця програма передбачає як матеріальну підтримку бійців, так і низку пільг для них, їхніх родин.

– Нині військовослужбовці непокояться складністю пошуків роботи після служби в АТО, – додав міський голова. – Однак за ними, згідно із законодавством, зберігається попереднє місце роботи. Якщо будуть випадки, що учасників АТО не беруть назад, я, мої заступники та апарат управління впливатимемо на таких керівників згідно із законодавством. Тож одразу повідомляйте мені про це, і ми негайно відреагуємо.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40243 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua