МЕНЮ


25 вересень 2017 - 15:37

Що відбувається при випалюванні сухостою


Значне зниження родючості ґрунту, викиди в повітря разом із продуктами згоряння пестицидів, якими кроплять рослини, вплив викидів вуглекислого газу в атмосферу на зміну клімату на планеті, задимлення і смог, що надовго зависає у повітрі, не дає нормально дихати, погіршує видимість на дорогах і спричиняє ДТП, — усе це наслідки спалювання сухостою.
Дим при горінні сухостою їдкий, темний, густий, алергіки від нього дуже страждають. При спалюванні трави в місті, уздовж автодоріг у повітря потрапляють солі важких металів, які осіли на траві та листі. Такий дим, зазначають фахівці, є отруйним. А якщо уявити, скільки з травою згорає викинутих у неї пластикових пляшок і поліетиленових пакетів, то страшно уявити, чим ми дихаємо. Учені довели, що в димі від багаття міститься у 350 разів більше бензапірену, ніж цигарковому димі. І що з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найотруйніших для людей речовини.
Під час пожеж гине багато комах, їхніх личинок, які вкрай необхідні для нормального функціонування екосистеми, живності. Не буде цієї дрібноти — земля стане мертвою, а шкідники, якими харчуються різні корисні жучки, знищать наші культурні рослини й плоди (і ми це вже бачимо). Адже все в природі взаємопов'язано.
Під час випалювання сухої трави у ній гинуть гнізда та кладки яєць різних птахів. Із випалених місць пернаті йдуть назавжди, а значить — і від нас, людей. Відлітають подалі й пташки, яким, через випалення їхньої здобичі, не вистачає їжі. А ми дивуємося, чому яблука та сливи поїли черви, а споконвічно українські калину та мальву знищила тля, чому вже нічого не можна виростити без обприскування хімікатами!
Під час сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Одні згорають, інші задихаються від диму. Біда в тому, що людська спільнота перетворилася на суспільство споживачів. Ми звикли брати від природи все і абсолютно про неї не піклуватися. Ми перестали розуміти, що в природі все пов'язано, що природа — це наше повітря, наша вода і наш хліб. І якщо ми знищимо ці найголовніші складові нашого життя, то теж загинемо.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35381 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua