МЕНЮ


16 липень 2021 - 13:13

Що з «Макдональдзом» у Кропивницькому?
Вісімдесят п’ять відсотків кропивничан схвально ставляться до відкриття ресторану «Макдональдз» в обласному центрі, а сімдесят чотири швидше схвально або повністю підтримують ідею його відкриття саме в Центральному сквері. Про це свідчать оприлюднені наприкінці минулого тижня результати опитування, проведеного на замовлення потенційного інвестора авторитетною дослідницькою агенцією Info Sapiens.

Більшість – за

Згідно з отриманими результатами, жителі Кропивницького загалом позитивно налаштовані до «Макдональдза»: 81 % ставиться до компанії добре, 76 % довіряють доброчесності, а 77 % вважають «Макдональдз» соціально відповідальною компанією, 80 % довіряють «Макдональдзу» в тому, що компанія виконає свої обіцянки щодо благоустрою Центрального скверу.

Основні очікування містян щодо відкриття ресторану в сквері пов’язані з благоустроєм та реставрацією центру міста загалом і скверу зокрема (22 %), наведенням чистоти та порядку в сквері (20 %), появою нового місця для відпочинку (20 %) та появою закладу в місті (20 %). Про це йдеться в пресрелізі дослідження. Водночас 21 % не підтримує відкриття «Макдональдза» в сквері, з яких більше половини вважають, що він має бути розташований в іншому місці.

Раніше прибічники та противники будівництва помірялись електронними петиціями до міської ради. У підсумку та, що із закликом «допустити», набрала трохи більше 600 голосів. Із закликом «не допустити» – на півтори сотні менше.

На громадських слуханнях позаминулої суботи більшість присутніх з правом голосу ухвалила рішення підтримати пропозицію про реконструкцію Центрального скверу та розміщення там закладу глобальної мережі.

Зелене

Слухання були присвячені збереженню зелених зон, саме питання можливого знищення частини дерев під час будівельних робіт є найбільш дискусійним. За озвученими офіційно попередніми оцінками, комплекс «Макдональдз» разом з під’їздами та виїздами має зайняти 18 соток. Уся площа Центрального скверу – близько 64 соток.

Загалом твердження окремих учасників дискусії про критичну нестачу зелені в Кропивницькому начальниця сектору екології «земельного» управління міськради Галина Негода вважає перебільшеними.

– На території міста – шість природно-заповідних об’єктів, – каже вона. – Це – парк Перемоги, парк Космонавтів, парк «Ковалівський», дендропарк, Козачий острів. Це – пам’ятки садово-паркового мистецтва і один заказник – лісопарковий масив (ліва сторона). Їх площа – 156 гектарів… Офіційний статус Центрального скверу визначено рішенням виконкому № 390 від 2007 року. А природно-заповідні об’єкти визначають згідно з рішенням обласної ради, таке рішення не ухвалювали. Він визначений як сквер і не є природно-заповідним об’єктом.

Шість названих об’єктів – це вже понад сім «квадратів» на одну людину, наголошує Галина Негода. Норма, відповідно до Правил утримання зелених насаджень, складає 13,2 «квадрата» на людину. У Кропивницькому виходить більше – 28,4 квадратних метра, адже, окрім офіційно заповідного фонду, у місті є понад 632 гектари зелених насаджень загального користування: парки імені Крючкова та «Молодіжний», сквери «Покровський», імені Шевченка, «Молодіжний», Слави, той же Центральний, лісовий масив «Добруджа», фортечні вали, зрештою – дерева, кущі, газони та клумби вздовж вулиць і всередині житлових масивів. Лише впродовж останніх років висаджено алею Миру на набережній, парк біля озера Копань, молоді дерева з’явились на вулицях Волкова, Кропивницького, Полтавській, Євгена Тельнова. Загалом за п’ять років висаджено понад сім тисяч дерев.

Потенційний інвестор та міська влада неодноразово озвучували наміри максимально зберегти Центральний сквер. Міський голова Андрій Райкович озвучив потенційним забудовникам жорстку вимогу: замість прибраних старих аварійних рослин висадити в центральній частині Кропивницького молоді листяні дерева 8–10-річного віку. За словами Галини Негоди, на вулиці Великій Перспективній і далі до скверу імені Шевченка є багато місць для висадження лип. Їх і розглядатимуть.

Шлейф

Ще одна тема обговорень – право оренди на землю в сквері. Відомо, що в середині нульових її на пів сторіччя віддали в оренду приватній структурі. Поінформовані особи стверджують: договір оренди з ТОВ «Укрсфера», власником якої тоді був депутат міськради, складено так, що єдиною законною підставою для його дострокового розірвання може стати несплата оренди. Місто подавало до суду, коли у фірми виникла заборгованість. Її погасили, і судовий позов утратив перспективу.

Наразі криворізький підрядник «Макдональдз» купив ТОВ у колишніх власників разом із правом оренди, яке триватиме ще понад тридцять років. Якщо платитиме регулярно.

Головне

Чи не головною ознакою суперечок навколо «Макдональдза», які наразі розгортаються в місцевих соцмережах та пресі, сторонньому спостерігачеві може здатися відсутність їхнього предмета. Адже немає повноцінного проєкту, де чітко прописано, де, як, чого і скільки. Поки бачили лише картинки з намальованої маркетологами «Макдональдза» презентації.

За словами Віталія Стефурака, директора з розвитку компанії «Макдональдз Україна», представники компанії разом із партнером, який інвестуватиме в будівництво закладу, обговорили вимоги і побажання міста.

– У разі позитивного рішення та отримання містобудівних умов і обмежень наш партнер розпочне проєктування реконструкції скверу та будівництва ресторану, – наведено слова Віталія Стефурака в пресрелізі дослідження. – Проєкт будівництва пройде експертизу відповідно до законодавства України, а містяни зможуть почати користуватися оновленим сквером до початку будівництва ресторану.

Довідково. Під час дослідження соціологічна компанія опитала 851 жителя Кропивницького 18–65 років методом особистого інтерв’ю вдома в респондента. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,4 %. Опитування проводили 1–14 червня 2021 року.

Андрій ТРУБАЧЕВДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39557 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua