МЕНЮ


19 лютий 2016 - 09:57

Щоб капітальний ремонт у будинках не переклали на плечі мешканців


12 лютого у Будинку профспілок обласного центру відбувся “круглий стіл” "Проблеми та ризики створення ОСББ. Пошук шляхів їх розв’язання". На зустріч, організовану фракцією ВО "Батьківщина" у Кіровоградській міськраді, прийшло дуже багато завбудинками, голів ОСББ, небайдужих жителів міста.

Депутат міськради О.Цертій окреслив проблеми, з якими зіткнуться жителі більшості багатоквартирних будинків після того, як їм до 1 липня нинішнього року нав’яжуть ОСББ або примусово призначать управителя. З огляду на старий житловий фонд власники квартир у більшості випадків не зможуть самостійно утримувати свій будинок. А чинне законодавство не передбачає ніякої фінансової допомоги для новостворених ОСББ. Депутат міськради Д.Терзов надав розрахунки, які засвідчують, що лише заміна найпростішої рулонної покрівлі 60-квартирного будинку зараз коштує 380 000 грн. Щоб зібрати такі гроші протягом року, мешканцям доведеться, крім квартплати, щомісяця сплачувати по 528 грн. Тож утримання будинків стане для людей непосильним тягарем, особливо для пенсіонерів.

Під час обговорення наголошувалося, що спочатку слід привести будинки та прибудинкові території у придатний до експлуатації стан, а вже потім передавати їх мешканцям на самостійне утримання. Перед ремонтом необхідно провести експертне обстеження стану будівлі, інженерних мереж, допоміжних споруд та прибудинкової території, щоб чітко знати, що слід ремонтувати, та розробити проектно-кошторисну документацію. Зокрема, дуже важливим є утеплення будинків, аби знизити втрати тепла.

Учасники зустрічі одноголосно прийняли звернення, яке буде направлено Голові Верховної Ради України В.Гройсману і в якому вимагається скасувати право виконкому міськради призначати управителя багатоквартирного будинку без погодження з жителями будинків. Крім того, обов’язкове експертне обстеження будинків і прибудинкових територій пропонується проводити не пізніше двох місяців після згоди мешканців будинку створити ОСББ. А розробку проектно-кошторисної документації для капітального ремонту будинків треба завершити не пізніше шести місяців після експертного обстеження. Фінансування експертного обстеження та розробки документації має відбуватись з місцевого бюджету.

У зверненні пропонується розробити та затвердити перелік ремонтних робіт будинку, які будуть виконуваттися за рахунок держави у разі створення ОСББ. Зазначається про необхідність створення спеціальної державної програми для фінансування цих ремонтних робіт з чітким встановленням термінів її виконання.

Аби ОСББ мали гарантії, що будинок відремонтують, слід укладати угоди із законодавчо визначеним органом, який буде фінансувати ремонт. Термін виконання робіт має визначатися з урахуванням фактичного стану будинків і не перевищувати п‘яти років з моменту затвердження проектної документації. Потрібно також передбачити індексацію вартості будівельних робіт на весь строк їх виконання. Дуже важливо розробити типову тристоронню угоду на виконання ремонтних робіт. Їх замовником має виступати ОСББ, виконавцем – підрядчик, а оплачувати роботи – законодавчо визначений орган.

Учасники “круглого столу” пропонують спростити процедуру створення ОСББ та забезпечити жителям будинків відповідний юридичний супровід.

У зверненні йдеться і про необхідність зменшення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення до соціально-економічно обґрунтованого рівня, про забезпечення своєчасної оплати житлових субсидій.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39206 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua