МЕНЮ


26 липень 2011 - 17:08

Щоб не повторилася Рівненська трагедія


Два тижні тому у селі Біле Дубровицького району Рівненської області – у будинку для літніх людей внаслідок пожежі загинуло шістнадцять людей. Це –найбільша кількість жертв пожежі за всю історію України. Аби унеможливити подібні трагедії у нас, рятувальники провели ряд позапланових перевірок освітніх та навчальних закладів Кіровограда, а її результати були проаналізовані минулого понеділка на апаратній нараді, яку провів перший заступник міського голови Василь Дзядух.

Як повідомив на нараді начальник Кіровоградського міського управління УМНС в області Олексій Родіонов, у цілому й управління охорони здоров’я, й управління освіти, й керівники закладів докладають зусиль для того, аби забезпечити протипожежний захист цих об’єктів, вживають усіх заходів режимного характеру. Однак певні недоліки залишаються – в основному ті, для усунення яких потрібні значні капіталовкладення. Так, не в усіх навчальних та лікувальних закладах встановлено системи автоматичної протипожежної сигналізації, проведено вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій, бракує й вогнегасників, є проблеми зі станом електромереж стаціонарного відділення №1 центральної міської лікарні й таке інше. Викликає тривогу у рятувальників й ситуація із протипожежним водозабезпеченням. Із 755 гідрантів несправні 418, з яких 238 узагалі демонтовані.

За словами начальника управління освіти Кіровоградської міської ради Лариси Костенко, до кінця року планується усунути недоліки у п’яти закладах, щодо яких винесено постанови про тимчасове призупинення навчального процесу, – у школах №№ 10 та 7 передбачено встановлення системи автоматичної протипожежної сигналізації, у школі №31 – обробка дерев’яних конструкцій, планується також придбати десять вогнегасників, застрахувати членів п’яти добровільних дружин. Майже 180 тисяч гривень передбачено в міському бюджеті на вжиття протипожежних заходів у лікувальних установах, що на 60 відсотків більше, ніж у минулому році. Однак для того, щоб врахувати усі зауваження пожежників, потрібні значні кошти.

– Починаючи із 2000 року, стан справ із протипожежним захистом бюджетних установ практично ніхто не відслідковував, на ці цілі виділялися копійки, – зазначив Василь Дзядух. – Ситуацію потрібно змінювати – виходити з пропозиціями на сесію міської ради, передбачати в бюджеті більші асигнування, а надалі займатися цими питаннями системно та постійно.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43987 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua