МЕНЮ


5 жовтень 2020 - 17:28

Щоб прогулянка в лісі була безпечною


Відпочинок у лісі відновлює наші сили, заспокоює нервову систему, дає наснагу для творчості. Дуже багато людей, особливо восени, коли дерева довкола стають золотаво-червоними, люблять прогулянки лісом, часом наодинці, а то і групами.

Особливо полюбляють такі прогулянки діти й молодь. Але не можна забувати, що природа буває не тільки чарівною, а й небезпечною. У лісі на людину можуть очікувати багато неприємних несподіванок: вона може заблукати, її можуть укусити змія чи якась комаха або навіть звір. Тому потрібно знати, які заходи необхідно здійснювати перед початком подорожі та як поводитись у лісі в разі виникнення небезпеки.

У ліс треба йти з людиною, що має досвід подібних походів. Без попередньої підготовки, що дає можливість людині орієнтуватися на будь-якій місцевості, у ліс краще не ходити. Якщо в похід зібралася велика група, то і провідників потрібно більше.

Перед тим як піти в ліс, необхідно попередити рідних і друзів. Не можна йти в похід, не сказавши про це кому-небудь, хто чекатиме повернення людини і зможе підняти тривогу, якщо вона раптом не повернеться. Похід не можна організовувати без відповідного спорядження. Деякі грибники або любителі активного відпочинку нехтують цим, що і призводить до проблем.

Будь-яка людина чи група людей у лісі не може обійтися без компаса. Також бажано взяти із собою карту або хоча б схему, за допомогою якої можна буде визначити розташування найближчих населених пунктів. Одягніть зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Дітей слід одягати в яскравий одяг: він буде помітнішим у разі їх розшуку. Переконайтесь, що все спорядження в доброму, робочому стані.

Краще гуляти тими місцями в лісі, які добре відомі, вже вивчені й не небезпечні. Не варто йти глибоко в ліс, якщо ви не впевнені в безпеці. Подібна прогулянка дуже ризикована, оскільки людина занадто пізно розуміє, як далеко зайшла. А повернення назад, як правило, виявляється складним.

Коли в похід відправляється група людей, то всі її члени повинні знаходитися поруч один з одним або в зоні видимості (тобто на відстані не більше 5 метрів). До лісу не можна відправлятися без запасу їжі та води. Також можна взяти щось солодке, оскільки воно має здатність заспокоювати при прояві паніки.

Якщо повернення з лісу проходитиме за тим же маршрутом, то краще залишати за собою які-небудь розпізнавальні знаки, тобто орієнтири. Наприклад, це можуть бути укладені певним чином сухі гілки. У лісі краще уникати болотистої місцевості. Вона може становити небезпеку для людини, тому болота краще обходити стороною.

Особливої уваги вимагає розпалювання вогню в лісі. Вогнище – це завжди підвищена небезпека для людей і природи. Розпалювати вогонь треба тільки на відкритій місцевості, а гасити – за допомогою води й землі. Залишати без нагляду його не слід. Не треба кидати у вогонь незнайоме листя. Воно може бути отруйними, а дим у такому випадкові здатний отруїти людину. Легше впоратися з маленьким багаттям, аніж з великим, тому слід зважати на свої сили й не допускати появи великого вогню.

Також слід уникати додаткових неприємностей з тваринами, особливо в нічний час, тому ніколи не залишайте їжу у вашому наметі або поряд з ним. Під час зливи з блискавкою не можна ховатися під високими деревами, тому що блискавка може вдарити у найвище місце. Не слід забувати про небезпеку від ягід та грибів, що ростуть у даній місцевості. Збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте і які не ростуть поблизу транспортних магістралей.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38074 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua