МЕНЮ


9 лютий 2004 - 18:08

ЩОДО ВИКОНАННЯ СТАТТІ 57 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОСВІТУ"


відповідно до ст.95 Конституції України виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Стаття 13 Закону України "Про оплату праці" визначає, що обсяги витрат на оплату праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, затверджуються одночасно з бюджетом.

Статтею 4 Бюджетного кодексу України встановлено, що при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в тій частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, Бюджетного кодексу України та Закону про Державний бюджет України.

Кошти на виконання вимог статті 57 Закону України "Про освіту" в частині виплати педагогічним працівникам надбавок за вислугу років та надання допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у затверджених державних бюджетах на 1997-2000 роки та у розрахунках розміру коштів, що передаються з Державного бюджету України до бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, та на 1998-1999 роки в частині виплати щорічної грошової винагороди в розмірі посадового окладу за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов'язків не передбачалися.

Статтею 28 Закону України "Про бюджетну систему України", який на той час визначав загальні принципи складання проектів бюджетів та їх затвердження, передбачалося, якщо в проекті Закону про Державний бюджет України не забезпечується в межах наявних ресурсів фінансування в повному обсязі витрат, передбачених законодавством України, Верховна Рада України приймає закон про Державний бюджет України, не змінюючи чинного законодавства. Чинне законодавство діє протягом бюджетного року в частині, що не суперечить закону про Державний бюджет України. У зв'язку з наведеним рішення про введення в дію абзаців восьмого, дев'ятого та десятого частини першої статті 57 Закону України "Про освіту" протягом 1997-1999 років Кабінетом Міністрів України не приймалося.

Враховуючи, що нарахування надбавок за вислугу років та допомог на оздоровлення за 1997-2000 роки і грошової винагороди за 1998-1999 роки не здійснювалося, ці виплати не можуть бути оформлені як борги із заробітної плати і підстав для їх проведення немає.

Кошти на виконання судових рішень про виплату зазначених надбавок, винагород і допомог у видатках, врахованих у розрахунках до Державного бюджету України та місцевих бюджетів не передбачені.

Одночасно з тим, оскільки відповідно до статті 98 Кодексу законів про працю визначено, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів, Верховний Суд України звертав увагу судів при вирішенні таких спорів на необхідність з'ясування в кожному конкретному випадку наявності в зазначених установах і організаціях як бюджетних асигнувань, так і позабюджетних коштів для забезпечення цих видатків у відповідний період, та в залежності від цього приймати рішення у справі.

Зазначене роз'яснення доведено до відома Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівникам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій окремим дорученням Першого віце-прем'єр-міністра М.Я.Азарова від 13.01.04 № 81457.

Крім того, цим дорученням зобов'язано вищезазначених керівників надавати повну інформацію щодо наявності чи відсутності у відповідних бюджетах коштів на забезпечення цих видатків у відповідний період при розгляді таких справ у судах.

А.І.Мярковський,
заступник міністра фінансів УкраїниДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39099 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua