МЕНЮ


10 червень 2016 - 13:37

Сергій Бойко: "Процес децентралізації дуже важливий та необхідний"


У Кіровограді відбулася дискусія «Децентралізація у дії. Перші результати, можливості і ризики».
Чотири години у Кіровограді тривали публічні обговорення актуальної в Україні теми. Більше 100 учасників - міські голови Кіровоградщини, голови районних та сільських рад, депутати, представники обласних та районних ЗМІ, а також громадські активісти і просто громадяни, які цікавляться цією темою, - жваво та емоційно обговорювали плюси та мінуси реформи децентралізації.
- Процес децентралізації дуже важливий та необхідний, - відзначив Сергій Бойко. - Час доводить, що територіально-адміністративний устрій потрібно змінювати. Це - веління часу і реформ, які зараз проводяться в країні. Подібні панельні дискусії дуже потрібні, бо коли вже створені громади озвучуються проблеми, з якими вони стикаються, експерти можуть оперативно впливати на ці процеси. І якщо не вносити зміни в закони, то акцентувати увагу при впровадженні реформ. І наше місто теж чекає об’єднання у територіальну громаду. Тому вивчати цей досвід та долучатися до нього необхідно. Так чи інакше у нас теж виникнуть питання, можливо, і специфічні - пов’язані саме з містом.
Модератором заходу була відома українська журналістка і телеведуча Анна Безулик. Головним експертом національного рівня виступив Юрій Ганущак.
Питання, які порушувалися під час дискусії, були вкрай актуальними для мешканців Кіровоградщини: розвиток сільської місцевості, бюджетні процеси, передача майна об’єднаним територіальним громадам, ремонт доріг, налагодження інфраструктури, організація системи охорони здоров’я на місцях, система освіти у громадах та інше. Також представники районів Кіровоградської області висловили незадоволення щодо темпів удосконалення законодавства, яке стосується децентралізації та розподілу землі поза межами населених пунктів. Дехто бачив недоліки в тому, що до громад ставляться занадто жорсткі вимоги стосовно надання адміністративних послуг, взаємодії з територіальними органами центральної виконавчої влади – таких, як міліція, податкова та інші. Про брак якісних кадрів у громадах також було згадано.
За час дискусії усі учасники мали змогу поставити свої запитання та отримати відповідь.
Об’єднані територіальні громади Кіровоградщини, яких зараз є вже три, представляли Юрій Гульдас, голова Маловисківської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ) і Тамара Дорошенко заступник голови Новоукраїнської ОТГ. «Піонери» об’єднання Кіровоградщини охоче ділилися досвідом, напрацюваннями та думками зі своїми, ще «необ’єднаними» колегами. Юрій Ганущак говорив про перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад, наводячи приклади не тільки інших українських ОТГ, а й долучаючи до аргументації міжнародні приклади (Грузія, Польща, Франція).
Голова Маловисківський об’єднаної територіальної громади Юрій Гульдас зазначив: «Однією з ознак громади сьогодні є наявність «вожака», який поведе за собою людей у правильному напрямку. Але при цьому мешканці громади чітко контролюють дії людини, за якою йдуть. І без цього ніяк. В моєму випадку за 6 років голова району мінявся шість разів. В таких умовах порядку не буде, тому, треба брати ініціативу в свої руки. Тим більше потрібно це робити зараз, коли держава підтримує цю ініціативу фінансово і не тільки. А головне те, що тільки зараз у нас є реальна можливість змінити застарілу систему врядування, і почати активний розвиток. Цим треба скористатись».
Щодо земельного питання Юрій Ганущак прокоментував так: «Зрозуміло, що одним з найбільш гарячих питань об’єднаних територіальних громад є надання повноважень на управління земельними ресурсами. Але для того, щоб якісно користуватись цією землею, необхідно добре підготуватись та опрацювати це питання. Як мінімум, створити всю необхідну містобудівну документацію, де буде вказане цільове призначення усіх земель. І це дасть чіткі правила гри для всіх: для мешканців, для бізнесу, для інвесторів. Яскравий приклад Хмельниччини: закордонний інвестор з декількох регіонів України вибрав саме Хмельницьку область для розміщення соєпереробного заводу саме тому, що там була розроблена саме ця необхідна документація. Разом з цим планом інвестор отримав гарантію захищеності свого бізнесу і зробив правильний вибір. І за таких інвесторів громади будуть боротися, тому той, хто зробить правильні кроки зараз, буде мати позитивний результат у майбутньому. Такі кроки зараз - задача голів громад. Бо вже пішов рух. А люди, коли бачать рух, вони починають підхоплювати його і долучатись до процесів. І це дуже важливо.»
Перша електронна поцікавилася в учасників дискусії, наскільки сьогодні важливо проводити заходи з питань децентралізації. І почула наступні відповіді.
Олег Баклажов, консультант з питань комунікації Швейцарсько-українського проекту DESPRO:
- Враження позитивні від самого заходу, тому що аудиторія дуже активна і люди зацікавлені у тих питаннях, які виносяться на обговорення. Ми залучаємо експертів національного рівня, які можуть спілкуватися з представниками територій, селищних, міських та сільських рад, вже об’єднаних громад, які можуть надати якусь пораду та рекомендації. Мета цих дискусій – отримати інформацію про проблеми, з якими стикаються на місцях, виявити найбільш актуальні питання з децентралізації. Експерти, які виступають від DESPRO, є учасниками робочих груп, які працюють над законопроектами. Тому думка людей, результати таких обговорень будуть враховані при розробці законопроектів. У будь-якому випадку це дуже корисно обом сторонам. Люди, які приходять на такі дискусії, отримують відповіді на свої питання, експерти отримуються інформацію з перших вуст. Наші партнери у Кіровограді «Спільна дія» впоралися дуже добре з організацією заходу, зібрана аудиторія відповідала нашим вимогам. Люди приїхали без застосування адмінресурсу, як це часто робиться. Тому дискусія виявилася дуже емоційною та живою. Були саме ті люди,яких хвилює питання децентралізації і вони надзвичайно зацікавлені у цих процесах.У Кіровоградській області ми почали працювати з Новоукраїнською об’єднаною громадою в рамках проекту щодо стратегічного планування.
Громадська дискусія відбулася за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за підтримки Швейцарсько-українського проекту міжнародної технічної допомоги національних реформ«Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Партнером у підготовці заходу в Кіровограді виступила ГО «Спільна дія».Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.26626 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua