МЕНЮ


4 квiтень 2013 - 15:35

Сергій Поліщук: Рубати з плеча ніхто не буде, але зміни потрібні


На минулому сесійному засіданні заступником міського голови, що опікуватиметься питаннями житлово-комунального господарства, обрано Сергія Поліщука.

До цього він очолював дочірнє підприємство «Кіровоградський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», а дорожнє господарство є частиною житлово-комунальної галузі, тож Сергій Поліщук має й власний досвід розв’язання комунальних проблем. Потрапити на інтерв’ю до Сергія Юрійовича виявилось справою нелегкою – він постійно перебуває на об’єктах, ознайомлюється з діяльністю комунальних підприємств, приймає відвідувачів, але знайшов час і поспілкуватися з журналістами «ВГ».

– Сергію Юрійовичу, розкажіть, будь ласка, про себе.

– Народився на Кіровоградщині. В обласному центрі закінчив школу, вступив до машинобудівного технікуму. Проходив практику на «Червоній зірці», потім переддипломну практику – у Люберцах Московської області. Коли тоді повертались з однокурсниками додому, то мріяли знову повернутись до столиці тодішнього СРСР. І я навіть не міг уявити, що через півроку, коли мене призвуть до армії, службу проходитиму в тій таки Москві. Але саме так і сталось. Пам’ятаю, як після короткострокової відпустки, повертаючись на службу до місця призначення, вийшов на щойно введеній в експлуатацію станції метро «Празька» і побачив вказівник: наліво – вулиця Сумська, а направо – Кіровоградська. Так по Кіровоградській і пішов до військової частини. Це було наче дороговказом у подальшому житті. Після служби мені пропонували залишитись у Москві з усіма наступними вигодами – цікавою роботою, житлом, московською пропискою, але тягло додому, до батьків, у Кіровоград. Тому повернувся. Закінчив інститут сільгоспмашинобудування, отримав направлення на роботу в наш кіровоградський облавтодор до Канатового, де тоді розташовувалось його найпотужніша виробнича база, там пройшов шлях від простого механіка до головного інженера. А потім керував дорожніми підприємствами в області – як державними так і приватними. Також деякий час очолював й кіровоградське комунальне підприємство з утримання шляхів, тобто проблеми доріг обласного центру знаю не з чуток.

– Після перших днів на новій посаді як ви оцінюєте стан житлово-комунального господарства в місті, кіровоградських доріг?

– Проблеми завжди були і є одні й ті самі – недостатнє фінансування галузі, зношеність житлового фонду, інженерних мереж, тарифна проблема, яка не дозволяє стабільно працювати комунальним підприємствам. Якщо стану доріг загального користування в обласному центрі завжди приділялась увага, то тротуари та проїзди між будинками знаходяться ще у поганому стані. Потрібне додаткове фінансування, щоб їх відремонтувати. Значні кошти необхідно вкладати і в ремонт ліфтів.

Зараз в Кіровограді досить гостро постала проблема безпритульних собак. Вони зграями вештаються містом, загрожуючи життю та здоров’ю місцевим мешканцям. Про притулок для таких тварин говорили давно і багато, й ось нарешті впритул підійшли до реалізації проблеми. Виділено земельну ділянку на вулиці Родимцева, інститутом «Кіровоградагропроект» розроблено проектну документацію, тепер справа – за фінансуванням. Кошти обіцяно виділити з державного бюджету, але в наступному році. Тобто зараз потрібно провести весь обсяг підготовчих робіт, щоб з наступного року розпочати будівництво.

До вирішення проблем треба підходити планово, і таке завдання я ставлю своїм підлеглим. Вимагатиму більшої відповідальності від керівників, не потерплю грубощів з боку комунальників, невміння працювати з людьми. На якій би посаді ми не були, завжди потрібно бути толерантними з оточуючими, а саме зі споживачами комунальних послуг.

– У минулому році міське керівництво впритул наблизилось до реформування житлово-комунального господарства, було створено комунальне підприємство «Кіровограджитлосервіс». Тепер начебто все стихло…

– Не стихло. Перед моїм призначенням депутати міської ради мене постійно запитували про цю проблему. Те, що зміни в галузі повинні відбутись – це однозначно, в тому числі і в сфері обслуговування житлового фонду. Потрібно надати можливість споживачу контролювати вчасність та якість надання комунальних послуг, за які він сплачує власні кошти. З кожним керівником я спілкувався, пропонував висловити власну думку. У кожного з них є своє міркування з цього приводу. Зараз слід все систематизувати, виробити конкретну програму дій, щоб потім її спільно реалізовувати. Рубати з плеча ніхто не буде. Зруйнувати те, що хоч і зі скрипом працювало, не можна. А потім героїчно долати труднощі, на руїнах будувати щось нове, невідоме? Детально вивчаємо досвід інших міст, намагаємось вибудувати поетапність та системність наших дій.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3667 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua