МЕНЮ


9 листопад 2018 - 11:02

Сесія: стипендії, тепло та заборона на алкоголь


Шостого листопада відбулося засідання 13-ої сесії міської ради Кропивницького. Ряд прийнятих на ній рішень стануть визначальними для розвитку нашого міста.
Стипендії
від міського голови
Шестеро студентів вищих навчальних закладів Кропивницького стали стипендіатами міського голови. Перед початком пленарного засідання вони отримали свідоцтва про стипендію міського голови від очільника міста Андрія Райковича та секретаря міської ради Андрія Табалова.
Протягом двох семестрів ці юнаки та дівчата мали тільки відмінні оцінки та проявили себе як творчі особистості, маючи значні успіхи в науковій, дослідницькій та професійній діяльності. Стипендію міського голови у 2018/2019 навчальному році за відмінні успіхи у навчанні, творчі та наукові досягнення отримали студенти Максим Фіркало (Кропивницький будівельний коледж), Микита Воробйов (Кіровоградський музичний коледж), Анастасія Гайналій (Кропивницький інженерний коледж Центральноукраїнського національного технічного університету), Анастасія Калашнікова (Центральноук- раїнський національний технічний університет), Ганна Охота (Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»), Яна Саламатіна, (Міжрегіональна академія управління персоналом)
Громада ставить питання і чекає відповідей
Перед початком засідання до депутатів звернулись представники громади міста, які порушували проблеми освітян, інвалідів. Голови ОСББ говорили про відсутність актів на землю біля житлових споруд. Представник обласної організації Спілки офіцерів України вручив подяку депутату Дмитру Терзову за допомогу учасникам АТО та особистий внесок у будівництво храму Української православної церкви Київського патріархату. А мешканці гуртожитків на вулиці Родимцева №№ 96, 98-а прагнуть реалізувати своє право на приватизацію житла. Також порушувалась проблема якнайшвидшого спорудження у місті притулку для бездомних тварин.
Звільнено за порушення присяги
Депутати підтримали рішення про звільнення із займаної посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Грабенка.
Начальник відділу з питань запобігання і виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами міської ради Олександр Шишко озвучив причини внесення такого проекту рішення до порядку денного:
– Встановлено факти порушення заступником міського голови законодавства при укладанні угоди на продовження договорів оренди земельних ділянок і неукладання таких угод. Ми зафіксували порушення Олександром Грабенком присяги посадових осіб місцевого самоврядування.
Відтепер питaннями земельних ресурсів, aрхітектури, транспорту займається зaступник міського голови Олексaндр Мосін. А начальника головного управління житлово-комунального господарства Віктора Кухаренка призначено виконуючим обов’язки зaступникa міського голови. Він продовжує контролювати питання ЖКГ.
Найбільше теплопостачальне підприємство повертається у комунальну власність
Міська рада Кропивницького ініціювала повернення з оренди цілісного майнового комплексу державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтеплоенерго».
Заступник директора дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» Анатолій Таран відзначив значну заборгованість підприємства за спожитий природний газ. Так, на початок нинішнього опалювального сезону борг за блакитне паливо перед НАК «Нафтогаз України», без врахування штрафних та фінансових санкцій, становить 117,7 мільйона гривень. Враховуючи таку фінансову ситуацію, а також відсутність майнової застави для отримання банківських гарантій реструктуризації боргу, у ДП «Кіровоградтепло» не було шансів отримати номінацію на поставки газу для нового сезону від «Нафтогазу». Керівництво теплогенеруючого підприємства уклало договір з приватним постачальником природного газу та отримало його за комерційною ціною. Умови такої угоди пояснив Олександр Гладкий, голова правління ПАТ “Кіровоградгаз”:
– ДП «Кіровоградтепло» отримало номінацію від комерційного постачальника на 41 тисячу кубометрів газу, а фактичне його споживання за п’ять днів листопада склало 392 тисячі кубометрів. Зараз погоджується нова номінація у розмірі 500 тисяч кубометрів. Але, якщо навіть це погодження і відбудеться, за темпами середньодобового споживання газу, блакитне паливо у підприємства закінчиться вже сьомого листопада. З урахуванням підвищення ціни на газ, різниця між ціною від НАК «Нафтогаз України» (8361,85 гривні за тисячу кубометрів) та його ринковою вартістю у листопаді (12895 гривень за тисячу кубометрів) складає 54 відсотки, або ж 4533,15 гривні. Таким чином, підприємство, що не розрахувалося за спожитий газ за низькою ціною, закуповує газ за ринковою.
Міський голова Андрій Райкович впродовж року неодноразово попереджав керівників ДП «Кіровоградтепло», що за найменшої загрози зриву опалювального сезону міська рада розпочне процедуру повернення з оренди теплового ЦМК. Директор та власники підприємства проігнорували запрошення міської ради прозвітувати про стан справ. На всі запитання депутатів відповідав Анатолій Таран.
– Ситуація на ДП «Кіровоградтепло» дуже складна, – наголосив Андрій Райкович.– Безпосередньо за нашої підтримки вдалося отримати стартову номінацію на газ. Далі справа загальмувалася. Підприємство не може отримати банківські гарантії для реструктуризації боргів, тому його керівництво звернулося до міської ради з проханням надати безпроцентну позику або заплатити наперед за тепло 27 мільйонів гривень. Висновок один – із цим підприємством місту невигідно працювати. Ми вже надали для ДП «Кіровоградтепло» усі пільги, які можна було надати. Воно не платить за оренду ЦМК, має за це перед містом борг понад 30 мільйонів гривень.
Відповідно до прийнятого депутатами рішення, ДП «Кіровоградтепло» має ще шанс добровільно порядку повернути майно громаді. Якщо такої доброї волі не буде, управління комунальної власності міської ради звернеться до суду з позовом про розірвання договору оренди.
Начальник управління власності міської ради Олег Калюка повідомив, що дане рішення міської ради зумовлене систематичним невиконанням ДП «Кіровоградтепло» обов’язків щодо проходження опалювального сезону і з наявністю заборгованості за оренду ЦМК. Повернутий з оренди ЦМК закріплюється за комунальним підприємством «Теплоенергетик» на праві господарського відання.
Міська рада зобов’язала ДП «Кіровоградтепло» забезпечити безумовне виконання договірних зобов’язань щодо безперебійного теплопостачання споживачам до моменту завершення процедури повернення ЦМК з оренди.
Субвенції розподілено
Потурбувались депутати і про внесення змін до міського бюджету на цей рік. Передусім, про використання субвенцій з обласного та державного бюджетів.
– Передбачається залучити більше 30 мільйонів гривень субвенцій, – зазначила начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова. – З них 15,9 мільйона гривень – на заробітну плату медичним працівникам первинної ланки. 13, 2 мільйона гривень – на зарплату працівникам закладів освіти. Також буде залучено субвенцію з державного бюджету для придбання житла для дітей-сиріт (1, 8 мільйона гривень). Крім того, надійшли кошти для підтримки дітей з особливими освітніми проблемами і на проведення інвентаризації земель міста. Передбачено й перерозподіл видатків міського бюджету. Прийнято такі зміни: по управлінню капітального будівництва зменшуються видатки більше ніж на 30 мільйонів гривень. Передбачається направити ці кошти управлінню охорони здоров’я на заробітну плату медичним працівникам у листопаді (близько 14 мільйонів гривень), на розрахунки за тепло і на придбання інсулінів. Іншу частину коштів – 14, 2 мільйона гривень – на компенсаційні виплати за перевезення пільгових категорій громадян електро–та автотранспортом.
Алкоголь вночі
не продаватимуть
Також депутати прийняли рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у Кропивницькому після 22-ї години.
Заборона не поширюється на заклади ресторанного господарства.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39195 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua