МЕНЮ


30 серпень 2019 - 11:56

Сесія відбулася. Гроші знайшли господарів


Після невдалої спроби зібратись на перше пленарне засідання 16-ї сесії міської ради Кропивницького 20 серпня депутати майже у повному складі розпочали свою роботу 27 серпня.

Перед початком засідання депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляка Павла Тихонова, загиблого на сході України. Слово отримали представники громади, які порушили питання освітлення вулиці Олега Ольжича (колишня Гайдара) та роботи з людьми з обмеженими можливостями у Кропивницькому, створення всіх умов для їхньої реабілітації у відповідних центрах.

Переформатування фракцій

У міжсесійний період зазнала змін фракційна структура міськради. За інформацією міського голови Андрія Райковича, про свій саморозпуск заявила фракція «Опозиційний блок». Розпустилась і фракція БПП «Солідарність», оскільки така партія була перейменована на «Європейську солідарність». Тому колишні члени фракції БПП «Солідарність» Юрій Деркаченко, Ігор Голофаєв, Ігор Захаров оголосили про створення фракції «Європейська солідарність» і стали її членами.

Депутатські запити на злобу дня

Спочатку депутати розглянули запити своїх колег.

Так, Анна Ніжнікова ініціювала відновлення у школах Кропивницького з поглибленим вивченням іноземних мов поділ класів на три підгрупи. Міська рада підтримала запит, як і запит Лілії Матяшової стосовно підвищення матеріального винагородження педагогів позашкільної освіти, які ведуть різноманітні гуртки у навчальних закладах міста.

За словами начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко, фахівці ввіреного їй підрозділу проаналізують ситуацію і підготують пропозиції, адже каменем спотикання при поділі класів на групи є брак коштів державної освітньої субвенції. Також потрібно віднайти джерела фінансування закладів позашкільної освіти.

– У 2019 році на фінансування захищених статей бюджету освітньої галузі нам бракувало 30 мільйонів гривень державної субвенції, – зазначила посадовець. – У той же час питання поділу класів на групи з української мови і утворення трьох груп з іноземної мови коштуватиме близько п’яти мільйонів гривень.

Міська рада Кропивницького проголосувала і за пропозиції депутатів Олександра Цертія та Ігоря Волкова щодо детальнішого опрацювання проектів рішень, пов’язаних з виділенням земельних ділянок для будівництва гаражів, оскільки раз у раз фіксуються зловживання заявниками, і на місці майбутніх гаражів з’являються торговельні кіоски. Тому цього разу питання надання дозволів на виготовлення технічної документації для ділянок під майбутні гаражі були виключені з порядку денного сесії.

З цікавою пропозицією звернувся до своїх колег Вадим Дрига, запропонувши перетворити недіючі кладовища мікрорайонів Никанорівки і Масляниківки та Арнаутового на міські зелені масиви. Саме цієї теми і стосувався його депутатський запит. За словами депутата, на цих територіях поховання припинилися ще у 50 – 60-х роках минулого століття, а їх озеленення та благоустрій сприятимуть зниженню рівня криміногенності та покращенню екологічної ситуації в обласному центрі.

Тема ця порушувалась ще кілька років тому, коли мешканці Никанорівки висунули відповідний проект на здобуття коштів з громадського бюджету. Тоді їм не вдалося зацікавити ідеєю ні представників влади, ні здобути при голосуванні за проект необхідної кількості голосів кропивничан. Нині ж депутати підтримали Вадима Дригу. Але спочатку будуть встановлені межі недіючих кладовищ, а рішення про їх ліквідацію прийматиме виконавчий комітет міської ради.

Гроші є!

Одним з головних питань порядку денного першого засідання шістнадцятої сесії стало коригування міського бюджету на 2019 рік, якого, безумовно, з нетерпінням очікували працівники освіти, охорони здоров’я, будівельники і комунальники.

Міська рада внесла необхідні зміни до бюджету: відтепер педагоги та медики отримають зарплатню, а спеціалісти КП «Теплоенергетик» продовжать підготовку свого теплового господарства до нового опалювального сезону.

За інформацією начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, обговорення проекту рішення і його розгляд на постійних комісіях проводилися надзвичайно активно: депутати міської ради внесли низку своїх пропозицій і зауважень. За результатами діяльності міського господарства у 2019 році доходи міського бюджету збільшилися на 54,7 мільйона гривень.

– Галузь освіти буде додатково профінансована на десять мільйонів гривень: по п’ять мільйонів – на виплату заробітної плати вчителям загальноосвітніх закладів та на оплату праці і виплату стипендій в системі професійно-технічної освіти, – відзначила Любов Бочкова. – Ще 10 мільйонів гривень додаємо управлінню охорони здоров’я, з яких вісім мільйонів спрямують на зарплату медикам за першу половину серпня, а два мільйони – на розрахунки за спожиті бюджетними закладами енергоносії.

Необхідну фінансову допомогу отримає й КП «Теплоенергетик». Додаткових 15 мільйонів гривень будуть використані для регламентних робіт на котло-насосному обладнанні і нагального ремонту інженерних мереж, арматури і контрольно-вимірювальних приладів.

На продовження будівельних робіт на об’єкті «Арка» на вулиці Ельворті спрямували додатково 12 мільйонів гривень, на завершення зведення житлової багатоповерхівки на вулиці Жадова – один мільйон і на реконструкцію корпусу музичної школи №1 імені Нейгауза – близько трьох мільйонів гривень.

Підготовка до опалювального сезону

Цього дня депутати також врегулювали питання, пов’язані з підготовкою теплового господарства до нового опалювального сезону. Прийняті рішення дозволять керівництву КП «Теплоенергетик» розпочати процедуру реструктуризацію боргів, отриманих у спадок від орендатора комунального теплогенеруючого комплекса ДП «Кіровоградепло», щоб вчасно отримати необхідні номінації на газ і стабільно розпочати подачу тепла всім абонентам. Крім того, КП «Теплоенергетик» відтепер матиме можливість використовувати на підготовку до зими кошти від абонентів колишнього орендного підприємства.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4326 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua