МЕНЮ

27 серпень 2018 - 12:54

Шість медалей у кропивничан-паралімпійців

В ірландському Дубліні завершився чемпіонат Європи з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, вадами зору, розумового та фізичного розвитку. Його учасниками стали плавці з 21 країни.
За підсумками чемпіонату збірна України посіла перше загальнокомандне місце, здобувши 106 медалей, із яких 33 золотих, 44 срібних і 29 бронзових.
– Нашу область на змаганнях представляли два вихованці заслуженого тренера України Олени Кузніцової – Ольга Свідерська та Андрій Деревінський, – зазначив начальник управління молоді та спорту міської ради Сергій Колодяжний. – Мультимедалісткою змагань стала заслужений майстер спорту України Ольга Свідерська. Окрім двох бронзових медалей на дистанціях 50 метрів вільним стилем, 50-метрівці брасом та «срібла» на дистанції 150 метрів комплексним плаванням, у два заключних дні чемпіонату Європи наша плавчиня поповнила свою медальну колекцію ще двома нагородами.
Ольга Свідерська 18 серпня у складі збірної України стала срібною призеркою у змішаній естафеті 4 x 50 метрів вільним стилем, а вже наступного дня, у заключний день європейської першості, виборола п’яту медаль, фінішувавши у фінальному запливі на 50 метрів на спині з третім часом.
Ще один кропивничанин, Андрій Деревінський, став чемпіоном Європи у змішаній естафеті комплексним плаванням.
Також Сергій Колодяжний розповів, що перед змаганнями відбулася перекласифікація спортсменів, зокрема і Ольги Свідерської. Тобто її діагноз залишився тим же, але її підвищили класом вище. Тож змагалась вона із спортсменами, які плавають не лише за допомогою рук, але й ніг. Якби вона залишилась у своєму класі, то в неї була б не «бронза», а «срібло», а там, де вона виборола срібні медалі, могла б отримати золоті. Незважаючи на те, що умови боротьби значно змінились не на користь спортсменки, Ольга зуміла гідно подолати дистанції, проявивши при цьому бійцівський дух та непереборне прагнення до перемоги.