МЕНЮ


2 вересень 2014 - 15:56

Шахтарське свято із присмаком війни


Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (ДП"СхідГЗК"), куди входить й кіровоградська шахта "Інгульська", створене в 1951 році. Це одне з 28 уранодобувних центрів світу, серед яких підприємство перебуває у першій десятці, а також є найбільшим у Європі.
Східний гірничо-збагачувальний комбінат – єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату.Діючі уранові шахти комбінату за своїм енергетичним еквівалентом рівноцінні 60-ти вугільним шахтам, іншими словами, одній третині всього Донбасу.
Також виробляється сірчана кислота, гірничошахтне устаткування. Підприємство надає транспортні послуги, ремонтно-будівельні, науково-дослідні і конструкторські розробки, послуги зв'язку тощо.
На шахті «Інгульська» працює понад півтори тисячі осіб. Це досить потужний шахтарський колектив, діяльність якого активно впливає на соціально-економічний розвиток обласного центру, відраховуються значні кошти в бюджети різних рівнів.
Важкі часи переживає наша держава, і колектив шахти не стоїть осторонь. У шахтарів у зону АТО відправилось служити 20 наших шахтарів. Тож перемога на сході країни кується і кіровоградськими гірниками. До того ж, колектив підприємства перерахував для українського війська 166 тисяч гривень. Про це сказав, вітаючи трударів гірничої справи й директор шахти "Інгульська" ДП "СхідГЗК" Равіль Агліулін, підсумувавши, що попри всі труднощі шахта виконує поставлені плани і завдання, створючи ядерний потенціал держави.
Генеральний директор ДП "СхідГЗК" Олександр Сорокін зазначив, що перше півріччя нинішнього року було досить складним для підприємства. Але було докладено максимум зусиль, щоб виконати виробничу програму та дещо наростити обсяги виробництва. На чотири відсотки від запланованого вдалося збільшити видобуток урану у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, більше виробили й сірчаної кислоти, як у кількісному так і у грошовому вираженні. Але головне, були виконані всі зобов’язання по контракту перед нашим стратегічним партнером НАК "Енергоатом" і поставили ядерний концентрат для виробництва ядерного палива.
– Переважно об’єктивні фактори, які склались у державі, вплинули на діяльність підприємства, – зазначив Олександр Геннадійович. – Достатньо зауважити, що в результаті військових дій, що розгорнулись на сході країни, наші партнери призупинили свою роботу. Це такі міста, як Сєвєродонецьк, Рубіжне, де виготовляють вибухівку без якої ми не можемо здійснювати свою виробничу діяльність. Ми не мали можливості отримувати ні хімреагенти, ні металопродукцію, ні вибухові речовини – все це виробляється на сході держави. Зараз потихеньку все це відновлюється завдяки зусиллям Збройних Сил України – звільняються міста, запрацювали підприємства, що дає можливість нам стабільно працювати. Але на діяльність трудового колективу впливає й те, що в цілому на ДП "СхідГЗК" було мобілізовано більше ста працівників. І це досить відчутно, хоча підприємство досить велике і трудиться на ньому понад сім із половиною тисяч чоловік.
У другому півріччі виробничники докладуть максимум зусиль, щоб не просто виконати виробничі зобов’язання, а й збільшити обсяги виробництва. Потреби ядерної енергетики досить високі, і поки ми не досягнемо рівня повного задоволення потреб, нам зупинятись не можна.
Начальник дільниці Інгульської шахти Сергій Савченко був у доброму піднесеному настрої, адже він – один з тих, кого не оминули теплі слова вітань та відзнаки за сумлінну й наполегливу працю:
– Звичайно, свято є свято. Приємно, що мій труд був відзначений колегами. Але цього року День шахтаря ми зустрічаємо з подвійним відчуттям – з одного боку радіємо, а з іншого закрадається сум, бо поряд із нами не було тих, хто взяв у руки зброю та захищає Батьківщину на сході держави. Колективу доводиться долати певні труднощі у зв’язку із складною політико-економічною ситуацією в Україні, але, думається, що ми все подолаємо і вийдемо на нові трудові рубежі. Головне люди розуміють заради чого вони працюють. Навіть з нашої дільниці кількох працівників мобілізували до лав Збройних Сил України. Троє зараз несуть службу в зоні АТО, один проходить лікування після контузії. Але про всіх наших колег ми пам’ятаємо, всіляко підтримуємо й сподіваємось, що вже незабаром, після перемоги, вони повернуться в наш згуртований трудовий колектив.
Заступник начальника дільниці Микола Хитрий:
– Хочу привітати всіх зі святом, побажати шахтарської удачі, щоб всім добре працювалось. У мене – 12 років підземного стажу. Добре, що маємо хороший злагоджений колектив, де кожен викладається на повну. Люди люблять свою роботу, цінують її, зі своїми обов’язками справляються. Всі плани, які нам доводять, ми стараємось виконувати. Без згуртованості та націленості на кінцевий результат цього важко було б домогтися.
Інженер з радіаційної безпеки Віталій Вахрушев:
– Незабаром вже буде 20 років, як працюю на Інгульській шахті. Із свого боку роблю все, щоб забезпечити рівень радіаційної безпеки на підприємстві, захист людей, які працюють у шахті і, відповідно, щоб навколишньому середовищу не було шкоди. Основне – це дозиметричний контроль персоналу.
Шахта зараз розвивається, надходить нова техніка, збільшуються обсяги видобування та площі ділянок, на яких виконуються роботи. Але ми дотримуємось законодавства, техніки безпеки, щоб кіровоградці, які проживають неподалік, не відчували роботи шахти.
Машиніст підйомної машини Олена Біла:
– Опускаємо у шахту людей, вантажі, обладнання. Словом, робота дуже відповідальна. Інколи доводиться приймати рішення миттєво, бо від моїх дій, а вірніше, від правильності дій, залежить безпека. Допомагають головний механік, механік, який безпосередньо керує нашою роботою – вони завжди напоготові. Але здебільшого рішення доводиться приймати особисто, орієнтуючись на прибори, певні своєрідні мітки, застосовувати високочастотний зв’язок. Від моїх професійних дій залежить як люди опустяться в шаху, а потім піднімуться, адже за раз доводиться опускати до 60 чоловік.
Зі сцени вщерть заповненої зали «інгульців» вітали й нагороджували заступник голови ОДА Іван Владов, секретар міської ради Іван Марковський, генеральний директор ДП «СхідГЗК» Олександр Сорокін, заступник голови профспілкової організації комбінату Андрій Карпов та інші посадовці.
Зокрема Іван Марковський, вручивши кільком гірникам Грамоти міської ради та її виконавчого комітету, зазначив, що шахтарі – представники мужньої й однієї з мирних професій, тому й побажав їм, щоб кількість спусків завжди дорівнювала кількості підйомів.
Адже працівники шахти "Інгульська" ДП "СхідГЗК" у переважній більшості кіровоградці, а більша частина гірничих виробок шахти знаходяться під Кіровоградом, тому міська влада зацікавлена в його розвитку й робитиме все залежне від неї, щоб підприємство працювало ритмічно, на повну потужність, забезпечуючи сталий економічний розвиток обласного центру та добробут не лише шахтарів, а й усіх кіровоградців.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.46028 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua