МЕНЮ


18 березень 2020 - 19:13

Що таке градирня та якими є переваги використання такої споруди?


Охолодження рідин є дуже важливим для підприємств, що використовують охолоджену воду для кондиціювання обладнання та деяких інших речей. Сьогодні існує чимало засобів промислового охолодження води, здебільшого використовуються порівняно компактні системи кондиціювання, на кшталт чилерів та кондиціонерів. Але для сфер промисловості, де є необхідність у великих кількостях води, використовуються градирні. Як виглядають ці споруди можна побачити на сторінці https://dalgakiran.ua/uk/store/Gradirni.

Що таке градирня?

Скоріш за все, кожен бачив великі споруди, схожі на широкі труби висотою в кілька десятків метрів, біля великих заводів та фабрик. Це і є градирні – промислові установки, призначені для атмосферного охолодження великих об’ємів води.

Такі споруди використовують промислові підприємства, атомні та теплові електростанції, а також підприємства хімічної промисловості та будь-які інші, де необхідне постійне охолодження рідкого носія у великих кількостях.

Принцип дії

Головною відмінністю градирні від інших систем кондиціювання (холодильник, кондиціонер, чилер) є те, що холодоагентом виступає атмосферне повітря. Такий спосіб охолодження є найбільш обґрунтованим економічно, й в більшості випадків задовольняє потреби навіть таких великих підприємств, як АЕС та ТЕЦ.

Види градирень

Існує багато різновидів градирень. Вони поділяються на випарні (відкритого типу) та сухі (закритого типу).

Принцип дії випарних градирень полягає у змішуванні верхніх шарів гарячої води з холодним атмосферним повітрям, при цьому частина води випаровується, а частина, що залишається, охолоджується.

Сухі градирні є більш енергозатратами, адже для охолодження рідини використовуються вентилятори або радіатори. При цьому такі конструкції забезпечують біль якісне та швидке кондиціювання.

Випарні системи можуть бути:

  • ежекційними;
  • бризкальними;
  • протиточними;
  • поперечноточними.

Сухі конструкції бувають:

  • радіаторними (драйкулери);
  • вентиляторними.

Усі вони дещо відрізняються між собою щодо принципу дії, але базовий принцип охолодження води залишається незмінним.

Переваги використання

Слід зауважити, що кожен різновид градирень має власні переваги та недоліки. Загальною перевагою є можливість охолодження максимального об’єму води при мінімальних витратах електроенергії.

Більшість різновидів має такі плюси використання, як ефективність та економічність. Системи закритого типу не мають проблеми обмерзання та випаровування. А класичні випарні градирні є виключно економічними, адже не потребують витрат електроенергії. Крім того, вони досить ремонтопридатні.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38524 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua