МЕНЮ


16 сiчень 2017 - 11:55

Що таке паспорт енергоефективності новобудови


Мало хто знає, проте для кожної зданої в експлуатацію будівлі присвоюється клас енергоефективності. Зовсім недавно відмінності за цим параметром різних будинків практично не впливали на вартість квартир. Сучасна нерухомість, зокрема новобудови Тернополя, Вінниці, Кропивницького та інших міст України, коштувала майже стільки ж, скільки і житло в старих панельних будинках радянського періоду. Низька вартість енергетичних ресурсів дозволяла без особливих зусиль опалювати будинки без теплоізоляції. На сьогодні становище кардинально змінилося, і привабливість житла радянського періоду значно впала, а слідом стала знижуватися і його вартість.

Сучасні технології будівництва дозволяють забезпечити відмінну теплоізоляцію будівель, і мова йде не тільки про якісні металопластикові профілі вікон з двокамерним склінням. Будинок може втрачати тепло різними способами, а старі радянські споруди взагалі здатні розорити найбагатшу державу. Наприклад, в Європі кожен об'єкт будівництва здається в експлуатацію лише за наявності паспорта енергоефективності. При цьому інформація про її характеристики є загальнодоступною - часто вона вивішується на фасаді будівлі або можна отримати необхідні дані у відкритій електронній базі.

В Україні ситуація набагато більш заплутана. Отримати об'єктивну інформацію практично неможливо, паспортизація об'єктів не проводиться, в усякому разі в тому вигляді, в якому вона повинна бути. Цьому є кілька причин, однією з найбільш важливих є небажання забудовників напружуватися для забезпечення необхідних параметрів. І навіть потужний шар теплоізоляції при неякісній роботі може привести до виникнення так званих "містків холоду" і до підвищеного споживання теплової енергії. І хоча формально енергетична паспортизація в Україні діє з 2007 року, але в реальності на цифри, отримані від забудовника, спиратися не варто.

Як писали класики Ільф і Петров - статистика знає все. Наприклад, за статистикою близько вісімдесяти п'яти відсотків житла, існуючого на території нашої країни, побудовані за часів СРСР. З них більшість будівель споживають на рік від 150 до 250 кіловатгодин теплової енергії на один квадратний метр, хоча з 2013 року встановлено нормативні витрати для споруджуваних будинків на рівні 55 кіловатгодин. Це в середньому в чотири рази більше сучасної норми! А якщо врахувати, що в Європейських країнах цифра ще менша і становить 30-40 кіловат, то стає зрозуміло, куди йшли бюджетні кошти.

 
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35073 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua