МЕНЮ


8 червень 2018 - 13:04

“Швидка допомога” для доріг


На початку тижня, четвертого червня, у Кропивницькому на свою першу робочу зміну виїхав нещодавно придбаний за кошти з міського бюджету автомобіль МАЗ із установкою для ямкового ремонту (УЯР-01).
«Трудова біографія» новенького автомобіля розпочалася біля обласної дитячої лікарні, на вулиці Петропавлівській, де оператор УЯР-01 за лічені хвилини з допомогою стисненого повітря з установки розчищав ями на дорозі й заливав їх з тієї ж таки установки спеціальною емульсією, після чого засипав заповнену яму дрібним щебенем. Усе це відбувалося без зупинення руху транспорту, бо їздити по колишній ямі, заповненій у такий спосіб, можна вже щонайбільше через десять хвилин після ямкового ремонту.
Оцінити роботу щойно придбаного спеціального автомобіля для ямкового ремонту прийшли міський голова Кропивницького Андрій Райкович, заступник міського голови Олександр Грабенко, начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко, керівник міського комунального підприємства «Універсал-2005» Віктор Панішко, журналісти.
– Цей автомобіль має не лише установку для ямкового ремонту, а й навісне обладнання для прибирання снігу – відвал та щітку, – розповів Віктор Кухаренко. – На ньому можна також встановити замість установки ямкового ремонту бункер для піску, щебеню тощо. Тож машина ця багатофункціональна. На її придбання для КП «Універсал-2005», згідно з Програмою розвитку житлово-комунального господарства, у міському бюджеті було передбачено 4,8 мільйона гривень. А куплено її через систему ProZorro на 40 тисяч гривень дешевше.
На новенькій установці УЯР-01, яка поки що одна в КП «Універсал-2005», оператор разом з водієм за восьмигодинну робочу зміну спроможні відремонтувати близько 175 квадратних метрів дорожнього полотна (усе залежить від глибини й кількості ям на дорозі), гарантійний термін експлуатації якого після ямкового ремонту – до 18 місяців.
– Найважливіше, що ця сучасна техніка робить місто незалежним від приватних підрядчиків, що ремонтують дороги обласного центру, – зазначив Андрій Райкович. – Ми тепер можемо вчасно розпочинати ремонтну кампанію в Кропивницькому, а цього нетерпляче очікують водії і пішоходи міста. А ще сподіваємося, що придбана установка суттєво підвищить якість ремонту.
Як зазначили Олександр Грабенко, Віктор Кухаренко та Віктор Панішко, поки що установку випробовують, а загалом, заплановано використовувати її щодня. І хоча вона не замінить усі механізми, які нині підрядчики використовують для ямкового ремонту доріг у Кропивницькому, та якщо УЯР-01 добре себе зарекомендує, то цілком можливо, що комунальники пропонуватимуть депутатам міської ради та міському голові в майбутньому виділити кошти на придбання іще однієї такої установки.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.415 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua