МЕНЮ


29 березень 2013 - 13:20

Служба зайнятості на варті інтересів держави


Напевно, кожна людина хоче жити в такій державі, яка не лише на словах, а й на ділі гарантує дотримання прав і свобод громадян, надання певних соціальних гарантій. Але не можна забувати, що і на нас, як на членів цього суспільства, покладено ряд обов’язків, і в пошуках справедливості та порядності з боку інших починати потрібно із себе.

Мова піде про громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості, в тому числі в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості. Їхні обов’язки полягають у своєчасному поданні відомостей про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли безробітні їх не виконують. Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, нелегально працюють або ж, не скасувавши підприємницьку діяльність, отримують допомогу по безробіттю.

Для виявлення фактів незаконного отримання допомоги по безробіттю, починаючи з 2006 року, введено в дію обмін інформацією між службою зайнятості, Державною податковою адміністрацією, Пенсійним фондом України та Державним реєстратором. І громадяни, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, мають знати, що факти зловживання своїми обов’язками, подання неправдивих відомостей, обов’язково будуть виявлені і потягнуть за собою відповідальність.

У разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку та повертає суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю з моменту виникнення обставин, що впливають на умови її виплати. Якщо незаконно отримана допомога по безробіттю не повертається громадянами добровільно, то вона підлягає стягненню в судовому порядку. На це слід звернути увагу не тільки безробітним, але й роботодавцям, адже останні теж несуть відповідальність за найманих працівників.

Крім того, спеціалістами Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості проводяться перевірки достовірності даних зазначених у довідках про середню заробітну плату. В даному випадку контролюється не тільки правильність та достовірність розрахунку середньої заробітної плати, а й відповідність підстави звільнення, що зазначена в наказі про звільнення, запису в трудовій книжці особи. Непоодинокі й випадки виявлення недостовірності таких довідок. Основна причина цього – це неправильне застосування „Порядку про обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням”, але поряд з цим виявляються і факти приписок та фальсифікації, про які центр зайнятості негайно інформує правоохоронні органи.

Необхідно звернути увагу на роботу, яка проводиться центром зайнятості для попередження вищевказаних зловживань та порушень. В основі роботи, перш за все, – ретельний контроль за документами, що подають громадяни для реєстрації в центрі зайнятості та отримання статусу безробітного. З безробітними особами та представниками підприємств проводяться семінари та індивідуальні консультації. Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних кожній особі, що звертається до центру зайнятості з метою пошуку роботи надається пам’ятка „Ваші права – Ваші обов’язки”, де громадянин під власний підпис бере на себе зобов’язання, у разі приховування від центру зайнятості відомостей про працевлаштування, зайняття підприємницькою діяльністю тощо, повернути незаконно отримані кошти добровільно. Більш того, у заяві про надання статусу безробітного, громадяни, беручи на себе відповідальність за надану інформацію, особисто зазначають, що на час отримання статусу вони не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, не займаються трудовою та іншою діяльністю, що визначена ч. 3 ст. 1 Закону України „Про зайнятість населення” і не отримують пенсію на пільгових умовах.

Тож нагадуємо, що згідно із законодавством України, особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, і, як кажуть, немає нічого таємного, яке б не стало явним. Не ускладнюйте собі життя, будьте чесними не лише перед законом, але й перед собою.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37293 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua