МЕНЮ


18 липень 2014 - 12:34

Служба зайнятості – переселенцям


Зокрема, зазначеній категорії громадян надається комплекс адресних соціальних послуг. Це, насамперед, підбір підходящої роботи; професійна орієнтація; організація професійного навчання та перенавчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці; сприяння у започаткуванні власного бізнесу; залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а також інформаційні та консультаційні послуги тощо. Вибір допомоги у кожному конкретному випадку залежить від мети звернення особи до центру зайнятості та її бажання отримати ту чи іншу послугу.

Так, станом на 11 липня 2014 року до Кіровоградської обласної служби зайнятості по допомогу в працевлаштуванні звернулися 89 осіб з числа громадян, які переселяються з АР Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей, з них 54-ом – надано статус зареєстрованого безробітного; 50-ти – призначено виплату допомоги по безробіттю; 14 громадян за сприяння обласної служби зайнятості працевлаштовані на постійні робочі місця. Крім того, для забезпечення тимчасової зайнятості шукачів роботи організовуються громадські та інші роботи тимчасового характеру, в яких вже взяло участь семеро осіб.

Служба зайнятості працює й у напрямку підвищення конкурентоспроможності на ринку праці громадян зазначеної категорії. З цією метою здійснюється організація професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних, що, в свою чергу, сприяє якнайшвидшому їх працевлаштуванню, закріпленню на робочому місці. Таким чином, виявили бажання пройти професійну підготовку для здобуття професії, актуальної на ринку праці троє осіб, у т.ч. в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Також, для осіб даної категорії організовуються інформаційно-роз’яснювальні, консультаційні, профорієнтаційні заходи, що спрямовані на підвищення поінформованості клієнтів, зокрема, про соціальні послуги державної служби зайнятості, можливості працевлаштування, використання ефективних методів пошуку роботи тощо. Так, майже 90 осіб з числа переселенців взяли участь у семінарах із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці регіону, "Легальна зайнятість", "Жінка на ринку праці", з орієнтації на підприємницьку діяльність, презентації курсів навчання, ярмарках вакансій, отримали індивідуальні консультації (всього надано близько 170 профорієнтаційних послуг). Наприклад, спеціалістами Світловодського міськрайонного центру зайнятості спільно з представниками органів місцевої влади здійснюються виїзні заходи для даної категорії громадян. Зокрема, для переселенців, які розміщенні в пансіонаті "Славутич", було проведено чотири інформаційних заходи, під час яких бажаючим надавалися й індивідуальні консультації.

У районах, де відсутні місця компактного тимчасового розміщення переселенців, з метою вирішення їхніх потреб проводяться індивідуальні зустрічі.

Крім цього, в приміщеннях центрів зайнятості, сільських та селищних рад, інших державних установ для переселенців розміщено актуальну й корисну інформацію, зокрема, про послуги державної служби зайнятості; інші державні установи, громадські організації, що надають допомогу та підтримку зазначеній категорії громадян.

Тож Кіровоградська обласна служба зайнятості завжди готова надати допомогу громадянам, які прибувають з АР Крим та східних областей України, у пошуку підходящої роботи та інші соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39632 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua